Strona główna/Urząd/Aktualności/Podzielili się książką

Podzielili się książką

Aktualności 25 Września 2014

W miniony piątek do Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach dostarczono aż dwa tysiące wartościowych publikacji beletrystycznych i popularnonaukowych. Książki są darem mieszkańców województwa śląskiego i trafiły do biblioteki dzięki akcji prowadzonej przez galerię handlową Silesia City Center.

 

Na przełomie sierpnia i września SCC przeprowadziła akcję „Zaczytani w Silesii - podziel się książką”.

Organizatorzy wydarzenia namawiali do dzielenia się książkami, które miały następnie trafić do bibliotek. „Będziesz mógł podarować zalegające u Ciebie książki wiejskiej bibliotece. Potrzebne są romansidła, thrillery, kryminały, lektury szkolne, ciekawe albumy - wszystko, co umili nadchodzącą jesień. W zamian za podarowaną książkę będziesz mógł odebrać specjalny śląski kubek do tyju oraz zaproszenie na bezpłatny lunch”- zachęcali mieszkańców Śląska.

 

Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a niezwykły prezent sprawił wiele radości pracownikom biblioteki, a już wkrótce, z pewnością także - mieszkańcom naszej gminy.

 

„Użytkownicy Biblioteki dzięki inicjatywie galerii Silesia City Center otrzymali, oprócz klasycznych dzieł literatury światowej, najnowsze kryminały skandynawskie, bogatą literaturę dla dzieci i młodzieży oraz bestsellery rynku wydawniczego” - wyjaśnia Gabriela Cisek, dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.

 

Dyrektor z pracownikami Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach wyraża wdzięczność i podziw dla tego typu akcji, które stanowią odpowiedź na bolączki i braki w zakupie nowości bibliotecznych, ale także promują i rozpowszechniają ideę czytelnictwa i wartość książki.

top_baner
do góry