Strona główna/Urząd/Aktualności/Podziękowania z okazji Dnia Sołtysa

Podziękowania z okazji Dnia Sołtysa

Aktualności 14 Marca 2016

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Z okazji Dnia Sołtysa Burmistrz Wiesław Janiszewski zaprosił sołtysów z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, aby podziękować im za pracę, zaangażowanie na rzecz mieszkańców sołectw oraz życzyć wielu sukcesów.

 

Na zaproszenie burmistrza przybyli: sołtys Bełku Jolanta Szejka, sołtys Książenic Marek Szczech, sołtys Stanowic Stanisław Breza, sołtys Palowic Bernard Strzoda, sołtys Szczejkowic Ryszard Bluszcz, sołtys Przegędzy Henryk Dyrbuś. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele kierownictwa Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny: Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik, sekretarz Gminy i Miasta Józef Zaskórski oraz skarbnik Gminy i Miasta Zbigniew Wojtyło.

„Po raz pierwszy postanowiliśmy zorganizować spotkanie z sołtysami w dniu ich święta – wyjaśnił burmistrz. - Chcielibyśmy podziękować za Państwa pracę, służbę, za wszystko, co robicie dla swojego środowiska i dla całej gminy. Niech to spotkanie będzie wyrazem docenienia za trud codziennej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności. W imieniu całego kierownictwa, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, spełnienia planów i zamierzeń w życiu osobistym oraz wytrwałości i zadowolenia w wypełnianiu obowiązków sołtysa”.

„Zaproszenie na dzisiejsze spotkanie jest dla nas miłym zaskoczeniem. Serdecznie dziękujemy za zauważenie tego święta i docenienie roli sołtysa” – podkreślił sołtys Palowic Bernard Strzoda.

 

Podczas spotkania rozmawiano na temat roli sołtysa w społeczeństwie, wyzwań związanych z pełnieniem tej funkcji, wpływem działalności sołtysa na integrację społeczności lokalnej oraz materialnymi rezultatami działalności sołtysów i rad sołeckich.

 

 

do góry