Strona główna/Urząd/Aktualności/Podsumowano kolejny projekt promocji terenów pod inwestycje

Podsumowano kolejny projekt promocji terenów pod inwestycje

Aktualności 4 Grudnia 2013

W miniony czwartek w CKE odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Czerwionka-Leszczyny. Złoża sukcesu na wyciągnięcie ręki – promocja terenów inwestycyjnych”. To kolejne działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, których celem był wzrost atrakcyjności gospodarczej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

„Dzisiejsza gospodarka i światowe realia wskazują, że jeśli sami się nie pokażemy, to nikt nas szukał nie będzie, dlatego w dalszym ciągu musimy promować Czerwionkę-Leszczyny” – mówił w czasie konferencji Grzegorz Wolnik, pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki wUrzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Celem kampanii był wzrost bezpośrednich inwestycji na terenie gminy i jeszcze większe podniesienie zainteresowania obszarami inwestycyjnymi.

„Dołożyliśmy starań, aby wypromować gminne wolne tereny inwestycyjne, a co za tym idzie, przyciągnąć inwestorów do Czerwionki-Leszczyn. Projekt przyniósł szereg pozytywnych rezultatów. Śmiało można powiedzieć, że nie ma tygodnia, aby nie wpływało pytanie dotyczące możliwości i warunków lokowania inwestycji na terenie naszej miejscowości. Toczymy kilka
bardzo zaawansowanych rozmów. Jeden z gruntów został już sprzedany” – dodał G. Wolnik.

W czasie realizacji projektu promowano ok. 46 hektarów terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych m.in. w pobliżu autostrady A1 oraz na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Poszczególne etapy projektu oraz wykorzystane w promocji nośniki omówiła naczelnik wydziału rozwoju Gminy i Miasta Krystyna Jasiczek: „Spoty reklamowe promujące tereny inwestycyjne Czerwionki-Leszczyn emitowane były w telewizji (Polsat Biznes, TVN CNBC) i radiu (Program Trzeci Polskiego Radia). Sięgnęliśmy także po reklamę na lotnisku Katowice-Pyrzowice, ukazywały się również artykuły promocyjne w branżowej prasie (np. „Newsweek Polska”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Forbes”). W ramach projektu zamieszczone zostały billboardy w największych miasta Górnego Śląska. Uczestniczyliśmy także w targach inwestycyjnych”.

Po raz kolejny do udziału w kampanii zaproszono mieszkańców. „Twarzami” Kampanii zostali Emilia Domaradzka z Czuchowa i Mateusz Kuśka z Przegędzy.


Całkowity koszt projektu wyniósł 469 052,16 zł, z czego 390 000,00 zł to kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Szczegóły dotyczące realizacji projektu:

http://czerwionka-leszczyny.pl/main/zloza_sukcesu_na_wyciagniecie_reki.html

 

top_baner
do góry