Strona główna/Urząd/Aktualności/Podsumowanie projektu- Maluch w przedszkolu

Podsumowanie projektu- Maluch w przedszkolu

Aktualności 16 Czerwca 2010

14.06.2010 roku w przedszkolu nr 11 w Leszczynach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Maluch w przedszkolu".

Projekt realizowany w okresie - styczeń 2009 - sierpień 2010 adresowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Objęte są nim trzy placówki przedszkolne w naszej gminie: Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 7, Przedszkole nr 11. A jego celem było utworzenie 3 nowych oddziałów przedszkolnych dla 25 dzieci każdy.

Mimo niżu demograficznego w Czerwionce-Leszczynach można zauważyć stały wzrost zapotrzebowania na edukację przedszkolną. Dzięki projektowi dzieci, które znajdowały się na liście rezerwowej i oczekiwały na miejsce w przedszkolu, otrzymały taką szansę.

Kwota 420 tys. pozyskana z UE pozwoliła w każdym z nowych oddziałów zakupić zestawy meblowe, stoliki, krzesła, zabawki, kubki, worki na kapcie, parasole, artykuły do realizacji zajęć, a także wyposażyć place zabaw. 

Gmina miała również możliwość dodatkowego zatrudnienia personelu. 

Udział w projekcie pozwolił dzieciom odwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc – przedszkolaki uczestniczą w wycieczkach do Figloraju, Bajkowej Krainy, Parku Dinozaurów, Domu Chleba w Radzionkowie oraz Parku Miniatur w Inwałdzie.

Koordynujący projekt Wydział Edukacji UGiM opracował arkusz diagnostyczny, który skierował m.in. do rodziców dzieci objętych projektem. Na pytanie dotyczące zainteresowania kontynuacją "Malucha w przedszkolu" aż 100% ankietowanych odpowiedziała pozytywnie.

"Projekt był wspaniałym pomysłem, na którym skorzystały dzieci" - napisał jeden z ankietowanych.

W trosce o zapewnienie ciągłości edukacyjnej, gmina opracowała już kontynuację projektu, która nosi nazwę "Maluch w przedszkolu. Idziemy dalej". W najbliższych tygodniach mają zapaść decyzje dotyczące ewentualnego przyznania dofinansowania z UE do tego projektu. Niezależnie do decyzji Zarządu Województwa, burmistrz W. Janiszewski zadeklarował przekazanie środków z budżetu gminy na dalsze prowadzenie dodatkowych grup przedszkolnych.

A jakie umiejętności w czasie realizacji projektu nabyły przedszkolaki, zarówno rodzice, jak i zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć w poniedziałek podczas specjalnego występu dzieci.

Były tańce, piosenki, wspólne zabawy, scenki teatralne, a przede wszystkim szczery uśmiech i zadowolenie najmłodszych.

 

 

 

 Więcej o projekcie:

main/maluch_w_przedszkolu.htmlPolecamy galerię zdjęć z podsumowania projektu w Przedszkolu nr 11:

top_baner
do góry