Strona główna/Urząd/Aktualności/Podsumowanie konkursów w ramach projektu "Jesteśmy częścią przyrody!"

Podsumowanie konkursów w ramach projektu "Jesteśmy częścią przyrody!"

Aktualności 21 Listopada 2017
17 listopada w Domu Kultury w Leszczynach odbyło się podsumowanie dwóch konkursów będących częścią projektu "Jesteśmy częścią przyrody!", realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Leszczyn "Dzwon".
 
Pierwszy z konkursów zorganizowanych przez Stowarzyszenie miał na celu wyłonienie nazwy dwóch leszczyńskich pomników przyrody. Drugi - plastyczny, adresowany był do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 i Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach.
 
"Dąb rosnący obok "ratusza" zyskał imię "Konrad", w nawiązaniu do ostatniego właściciela leszczyńskiego majątku – Konrada Bartela, zaś platan rosnący przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Nowy Dwór od dzisiaj nosi imię "Karol" – od innego właściciela dóbr leszczyńskich, Karola von Richthofena, który w 1858 roku ufundował pierwszy krzyż w tym miejscu" - mówi Krzysztof Kluczniok, prezes Stowarzyszenia "Dzwon". Jury konkursy, w skład którego weszli członkowie zarządu Stowarzyszenia nagrodziło autorów nowych nazw pomników – Adama Kopczyńskiego z Czerwionki i ucznia Zespołu Szkół Specjalnych Konrada Pękałę (nazwa "Konrad") oraz Beatę Mentel-Czaję z Czerwionki i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 – Natalię Bułat (nazwa "Karol"). Na konkurs plastyczny o pomnikach przyrody złożono aż 47 prac z obydwu szkół. Jury wyróżniło 12 z nich, których autorami są: Aleksandra Szopa, Paulina Gajda, Bartłomiej Wróbel i Mariusz Wróbel z ZSS oraz Oliwia Świderska, Alicja Tokarska, Szymon Kołodziejczyk, Lena Rak, Szymon Szymański, Mateusz Szwan, Antonina Kisiel i Bartosz Szczęśniak z SP 1.
 
17 listopada w leszczyńskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych oraz podsumowanie obydwu konkursów. W uroczystości wzieli udział autorzy prac i pomysłów, członkowie władz SPL „Dzwon” oraz przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ekologii Adrian Strzelczyk i  Katarzyna Strzelczyk, inspektor z Wydziału Spraw Społecznych. Nagrody wręczono wszystkim uczestnikom konkursów i ich opiekunom – Mireli Kluczniok z SP NR 1 oraz Agnieszce Snopek z ZSS. Projekt patronatem honorowym objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.
 
Projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Leszczyn "Dzwon" "Jesteśmy częścią przyrody" jet dofinansowany ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego: "Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego 2017 roku".
do góry