Strona główna/Urząd/Aktualności/Podsumowanie Szlachetnej Paczki

Podsumowanie Szlachetnej Paczki

Aktualności 5 Marca 2018

W miniony piątek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się spotkanie z wolontariuszami i darczyńcami Szlachetnej Paczki. Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski zaprosił zaangażowanych w stworzenie tego wyjątkowego projektu, aby dokonać wspólnych podsumowań i podziękować za pracę na rzecz potrzebujących.



„Dzisiaj podsumowujemy akcję Szlachetna Paczka w Czerwionce-Leszczynach i możemy przede wszystkim powiedzieć„Udało się!” - powiedziała Katarzyna Ciołek, liderka Szlachetnej Paczki w Czerwionce-Leszczynach. - Cała akcja przebiegła po naszej myśli, a wręczeniu paczek, jak co roku, towarzyszyła ogromna radość. Myślę, że każdy z wolontariuszy Szlachetnej Paczki z radością i ogromnym zapałem podchodzi do całej akcji, co nie zmienia faktu, że co roku grudniowemu finałowi towarzyszy ogromny stres i obawa, czy wszystko się powiedzie. Cieszy nas ogromnie fakt, że z roku na rok jest nas, wolontariuszy, coraz więcej – w ubiegłym roku było nas 16, w tym – 24”.

Spotkanie było okazją do podsumowania projektu w Gminie i Mieście. Dzięki ofiarności mieszkańców oraz instytucji, działających na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – w tym pracowników Urzędu Gminy i Miasta oraz radnych Rady Miejskiej - wsparcie w tegorocznej zbiórce otrzymały 32 rodziny.
„Dzisiaj, przy okazji podsumowania Szlachetnej Paczki, trzeba powiedzieć, że jesteśmy dumni, bo w naszej gminie jest tyle osób, które widzą więcej i są gotowe pomagać potrzebującym. W dzisiejszym świecie, umiejętność pójścia za głosem serca, a także zatrzymania się i spojrzenia bezinteresownie na drugiego człowieka, jest niesłychanie ważna – powiedział burmistrz W. Janiszewski. - Na Wasze ręce składam podziękowania i słowa uznania, ale także życzenia, by blask wolontariatu powodował, że będzie Was coraz więcej”.

Słowa podziękowania na ręce zaangażowanych złożył także Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda: „Budujące jest to, że Wasza grupa jest grupą osób bardzo młodych, co zaprzecza twierdzeniom, ze młode społeczeństwo jest zagonione i zapatrzone w siebie. Wy udowadniacie, że młodzi są niezwykle wrażliwi, empatyczni i otwarci na pomoc innym ludziom. Dziękuję, że jesteście łącznikiem między tymi, którzy chcą pomagać, a tymi, którzy tej pomocy potrzebują”.

W spotkaniu uczestniczyła także radna Grażyna Strzelecka, która włączyła się także w przygotowanie paczki w imieniu radnych Rady Miejskiej. „Jesteście młodzi, wrażliwi, otwarci na wszelkie inicjatywy związane z niesieniem dobra, a przede wszystkim – jesteście nasi i możemy być z Was naprawdę dumni” - powiedziała, zwracając się do wolontariuszy.

Wolontariusze zaangażowani w projekt w Czerwionce-Leszczynach:

Koordynatorka Regionalna: Izabela Wiktorzak, Liderka: Katarzyna Ciołek. Wolontariusze: Karolina Ptak, Jagoda Dębowska, Magdalena Burek, Dariusz Sieczkowski, Angelika Liszowska, Andżelika Baluch, Agata Wystem, Julia Smakowska, Katarzyna Krzyżowska, Angelika Kowol, Marta Tarajko, Karolina Szala, Ewelina Radzka, Hanna Nowak, Barbara Binda, Sylwia Kulik, Małgorzata Malorna, Justyna Wnuk, Weronika Bartoszek, Małgorzata Burek, Agata Zarzycka, Alicja Pawlina.

Szlachetna Paczka trwa. “Dzięki różnym formom pomagania, projekt można wspierać przez cały rok. W Szlachetnej Paczce staramy się przeprowadzać ludzi od biedy, do sukcesów w życiu. Kompleksowo zmieniamy los obdarowanych, dlatego Paczka to już nie tylko pomoc materialna, ale też pomoc prawna, lekarska, pomoc seniorom, a od tego roku także program biznesowy dla rodzin w potrzebie. Nie tylko wspieramy ubogich w usuwaniu ograniczających ich barier prawnych czy zdrowotnych, ale wspieramy ich w samorozwoju” – wyjaśniała Katarzyna Ciołek, Liderka Szlachetnej Paczki w Rejonie Czerwionka-Leszczyny.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu Szlachetnej Paczki w Czerwionce-Leszczynach.

do góry