Strona główna/Urząd/Aktualności/Plastyczne zmagania w Palowicach

Plastyczne zmagania w Palowicach

Aktualności 10 Maja 2018

Dzisiaj w Palowicach odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-IV. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach oraz Szkoła Podstawowa w Palowicach.

 

Tematem tegorocznej edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego były „Cuda Pana Jezusa w Ewangelii Św. Marka”. Najmłodsi mieli 60 minut na narysowanie pracy, kredkami bądź pastelami. Po tym czasie na uczestników konkursu czekał słodki poczęstunek oraz gra terenowa, podczas której, o okolicach palowickiego kościoła poszukiwali... skarbu. W tym czasie trwały burzliwe obrady komisji konkursowej w składzie: Brygida Kułach, Małgorzata Małek oraz Regina Kiereszkowska. Po analizie i ocenie 36 prac konkursowych komisja ogłosiła werdykt:

 

Klasy I:

I miejsce: Paulina Schier,

II miejsce: Martyna Stanek,

III miejsce: Patrycja Józewicz,

 

Klasy II:

I miejsce: Wojciech Musioł,

II miejsce: Kalina Janda,

III miejsce: Karolina Żytkowska,

 

Klasy III:

I miejsce: Martyna Wąchała,

II miejsce: Zuzanna Grzegorzek,

III miejsce: Kamil Kuczok,

 

Klasy IV:

I miejsce: Hanna Koczenas,

II miejsce: Magdalena Widera,

III miejsce: Paulina Widuch.

 

 

Przedstawiciele Wydziału Katechetycznego złożyli podziękowania na ręce Księdza Proboszcza Parafii Trójcy Przenajświętszej w Palowicach Piotra Siemianowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernarda Strzody, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Palowicach Damiana Gańczorza oraz nauczycielki religii w Szkole w Palowicach Agnieszki Szrubarz. Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski podziękował organizatorom konkursu, jak również pogratulował wszystkim jego uczestnikom.

 

do góry