Strona główna/Urząd/Aktualności/Piknik biegowy GRILL & RUN = Fun 2013

Piknik biegowy GRILL & RUN = Fun 2013

Aktualności 2 Lipca 2013

15 czerwca w Palowicach odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników aktywnego wypoczynku i piękna przyrody - Grill+Run=Fun 2013 zorganizowane przez Grupę Biegową Luxtorpeda Czerwionka.
Na ponad trzystu uczestników pikniku biegowego czekało mnóstwo atrakcji, m.in. biegi na różne dystanse, konkurencje nordic walking, biegi dla dzieci i młodzieży oraz mnóstwo konkursów i wrażeń dla najmłodszych. Dopisała także pogoda.

"Przez miesiące przygotowywaliśmy się do tego dnia. Niezliczone ilości rozmów telefonicznych i maili, skrupulatne planowanie i pozyskiwanie sponsorów, sprzętu… Wszystko na ten jeden dzień. Udowodniliśmy, że Luxtorpeda potrafi stworzyć imprezę dobrze zorganizowaną, bez żadnych większych wpadek i co najważniejsze, z klimatem" - podsumowuje Jakub Pawliszyn z Luxtorpedy.

A obowiązków już od rana mieli sporo: rozkładanie stołów, pawilonów przy mecie i stole z nagrodami, przywiezienie wolontariuszy oraz organizacja i prowadzenie biura zawodów, z czym zaangażowani poradzili sobie wyjątkowo sprawnie.

Po godzinie trzynastej nastąpiły starty dzieci na dystansach (w zależności od wieku): 100, 300, 600, 800 1000 metrów. Godzinę później wystartowali biegacze na 5, 10 km i zawodnicy nordic walking na 10 km, wszyscy w kilkuminutowych odstępach od siebie. Po dotarciu na metę każdy zawodnik, i młodszy i starszy, został udekorowany medalem. Najszybszymi okazali się: Beata Janda i Paweł Wojtek na dystansie 5 km, Renata Gaweł i Grzegorz Szymura na 15 km, a wśród zawodników NW: Alicja Kuchta i Bogdan Cyrus.

W biegowej klasyfikacji rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Żakowie, a zaraz za nimi uplasowali się Słupikowie i Wójcikowie.

Łącznie we wszystkich kategoriach i dyscyplinach udział wzięło 308 zawodników. Najmłodszych biegaczy było 113, na 15km: 48 (11 kobiet, 37 mężczyzn), 5km:  80 (31 kobiet, 49 mężczyzn), a zawodników nordic walking 67 ( 26 kobiet, 41 mężczyzn).

Dzieci także miały zapewnione rozrywki: plenerową grę "Wszędobyl", konkursy ekologiczne,  malowanie twarzy, dmuchany zamek-zjeżdżalnię oraz  stoisko z popcornem i watą cukrową.

Po biegu nastąpiło losowanie nagród, na każdego zawodnika czekała też kiełbasa z grilla. O godz. 17 nastał czas dekoracji zwycięzców.

Puchary wręczone zostały przez Burmstrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego oraz prezesa GB Luxtorpeda Michała Tomana.

Burmistrz wyraził słowa uznania dla uczestników oraz organizatorów wydarzenia: "Jesteśmy dumni, że możemy gościć na terenie malowniczego Pojezierza Palowickiego miłośników aktywnego wypoczynku z wielu różnych zakątków kraju. Cieszymy się, że dzisiejsza impreza przyciągnęła tak wiele osób. Gratulujemy Grupie Biegowej Luxtorpeda – bez waszego zaangażowania, nie byłoby tego wspaniałego wydarzenia. Mam nadzieję, że znów spotkamy się tutaj za rok".

Organizatorzy dziękują serdecznie: Zawodnikom, Organizatorom, Wolontariuszom z Centrum promocji sportu "Active", Patronom medialnym, Pracownikom BGŻ-u, UGiM Czerwionka-Leszczyny, Starostwu powiatowemu w Rybniku, a także wszystkim sponsorom: Bankowi Gospodarki Żywnościowej, beSmart, Domtech s.c., F.H.U. "Eltech", F.H.U. "Wulkanex", hurtowni zabawek "Marsel", "JM-Ortho" Jarosława Rokity, księgarni "Orbita", kwiaciarni Adama Hajduczka, Miasteczku TwinPigs – westernowemu parkowi rozrywki, Natur House, pizzerii "Fabryka", punktowi aptecznemu "Passiflora", Rodzinnemu Parkowi Atrakcji, sali zabaw "Igraszka", sklepowi Bogumiły Pukowiec, sklepowi Aleksandry i Marcina Wróbli, sklepowi z firanami Zofii Kani, sklepowi "Rower & Sport Serwis", sklepom turystyczno-sportowym "Monsun", zakładowi optycznemu "Optyk" Stanisława Szostaka.

Wydarzenie zorganizowano w ramach inicjatywy lokalnej. Wartość zadania wyniosła 4 500 zł, z czego środki z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – 3 600 zł.

do góry