Strona główna/Urząd/Aktualności/Piknik Integracyjny

Piknik Integracyjny

Aktualności 12 Maja 2017

Wczoraj w hali targowej w Czerwionce odbył się Piknik Integracyjny. To kolejne wydarzenie, odbywające się w ramach II Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Uroczystego otwarcia Pikniku dokonali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska.

 

„Integracja jest przejawem oczywistej akceptacji miejsca oraz podmiotowej roli w życiu społecznym osób z niepełnosprawnościami.  Chcielibyśmy więc nadać temu tygodniowi pewne przesłanie, by prawdziwa integracja z osobami niepełnosprawnymi trwała nie tylko przez okres tego tygodnia, ale przez cały rok. Niezwykle ważne jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym prowadzenia możliwie normalnego życia, na tych samych warunkach, jak inni członkowie określonych grup społecznych. To my – osoby, które mają wpływ na to, co dzieje się w naszej gminie, mieście, ale także w całym powiecie, musimy likwidować wszelakie przeszkody, które często osoby niepełnosprawne napotykają w swoim życiu” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Burmistrz wspólnie z Wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską złożył także gorące podziękowania organizatorom Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych oraz wszystkim tym, którzy działają na rzecz integracji. Ogromną wagę wszelkich działań integracyjnych podkreślała także Beata Zich, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach: „Bardzo cieszę się, że tak licznie przybyliście, żeby uczcić święto integracji, wspólnoty, braku podziałów, ważne jest to, że tak jak dzisiaj, jesteśmy razem”.

Na wszystkich uczestników Pikniku czekały liczne atrakcje: występy artystyczne, w tym występ Formacji Tanecznej Zygzak, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, Seniorów z Zameczku, gry i zabawy dla najmłodszych, czy wspólne grillowanie. Na terenie hali targowej znajdowały się również punkty porad specjalistycznych kilku placówek: Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, z kolei na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się biegi integracyjne – w różnych kategoriach wiekowych i dystansach. Pogoda dopisała, wszyscy miło spędzili czas na wspólnej zabawie, a przede wszystkim – integracji, zacierającej pozorne różnice, wynikające z różnego stopnia sprawności człowieka.

top_baner
do góry