Strona główna/Urząd/Aktualności/Pierwszy tydzień ferii za nami

Pierwszy tydzień ferii za nami

Aktualności 2 Lutego 2018

Za nami pierwsza połowa ferii zimowych. Przez miniony tydzień dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w licznych wyjazdach i warsztatach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

 

Najmłodsi, którzy 1 lutego wzięli udział w warsztatach w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym mogli przekonać się, że do stworzenia obrazów, zamiast kredek czy farb, mogą posłużyć... gwoździe i nici. Oprócz tego niezbędne są również młotek, deska-sklejka oraz wydruk szablonu. Chociaż być może początkowo brzmi to tajemniczo, to jednak, jak przyznali uczestnicy warsztatów, wcale nie jest takie trudne. Pierwszym krokiem jest odrysowanie na desce szablonu, który później chcemy uzyskać. Następnie, na liniach wbijamy gwoździe, które wyznaczą nam kontury naszego obrazka. Następnie, pomiędzy wbitymi gwoździami przeplatamy kolorową nitkę lub kordonek - trzeba pamiętać tylko o tym, żeby rozpocząć i zakończyć przeplatanie zawiązaniem nitki lub kordonka na supeł.

 

W czerwieńskim CKE nie brakuje również ciekawych występów oraz poranków i popołudni z filmem – najmłodsi mogli już obejrzeć podczas nich filmy „Rock dog” i „Rico prawie bocian”. Ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszył się również artystyczny pokaz baniek mydlanych – Beauty bubble show, w wykonaniu ukraińskiej artystki Inny Biliaiewy, finalistki programu Mam Talent.

 

Drugi tydzień ferii zapowiada się równie ekscytująco – warsztaty z tworzenia bajkowych słoiczków dla dzieci, zajęcia przybliżające kulturę japońską (w tym malarstwo japońskie tuszem na bibule czy warsztaty ceramiki starożytnej „,Raku”, karnawałowy bal przebierańców, wycieczki oraz gry i zabawy – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Szczegóły na www.mokcl.pl.

 

Równie ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży mają Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach . W Bibliotece Centralnej, od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 11.00 do 14.00 czekać będą kalambury, gry planszowe, gry ruchowe, zajęcia plastyczne czy spotkania w bajką. Z kolei Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież na gry i zajęcia sportowe, które odbywać będą się na obiekcie przy ulicy Wolności 2a. Każdy z uczestników powinien posiadać pisemną zgodę rodzica: http://www.mosircl.pl/wp-content/uploads/2015/01/Zgoda-rodzica-imprezy-MOSiR1.pdf.

 

do góry