Strona główna/Urząd/Aktualności/Pierwsza Liga Gier Edukacyjnych nagrodziła młodych liderów

Pierwsza Liga Gier Edukacyjnych nagrodziła młodych liderów

Aktualności 12 Stycznia 2016

Stowarzyszenie Redukowania Bierności zakończyło swój pierwszy projekt: ”Biznes dla młodzieży, młodzież dla biznesu czyli CSR na dobry początek”.

Projekt był realizowany od czerwca do grudnia 2015 r. i składał się z dwóch części:

Stworzono Ligę Gier Edukacyjnych, skierowaną do młodzieży z terenu Czerwionki-Leszczyn, która stanowiła alternatywną ofertę zajęć przedsiębiorczych. Podczas spotkań młodzież zdobywała wiedzę z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, inwestowania, tworzenia start-up’ów itp., którą przekazywali im specjaliści w tym zakresie. Następnie, odbywały się rozgrywki gier biznesowych jak Euro Cash, Cash Flowczy Chłopska Szkoła Biznesu, gdzie uczestnicy walczyli o miejsce w rankingu a także zdobywali dodatkowe tytuły jak Bóbr Deweloperki, Gazela Małego Biznesu czy Rekin Wirtualnej Giełdy.

Druga cześć projektu skierowana została do przedsiębiorców - podczas spotkań dyskutowano na temat Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Wynikiem wspólnych ustaleń jest utworzenie Lokalnego Funduszu Świadczeń Pozafinansowych, czyli rzeczy i usług, jakie przedsiębiorcy wnieśli na rzecz młodych liderów projektu. "Należy podkreślić, że fundusz jest nową ideą w naszej gminie, która z pewnością jest innowacyjna i może w przyszłości przekształcić się w coś dużego i ważnego dla młodych osób. Fundusz poprzez skupianie świadczeń i usług nie tylko może promować same marki (firmy, przedsiębiorców), ale też stać się doskonałym narzędziem do promowania gminy jako miejsca przyjaznego dla młodzieży i młodych pracowników" - podkreślają inicjatorzy projektu.

Podsumowanie projektu odbyło się 30 grudnia w kawiarni Esencja - młodzież i przedsiębiorcy spotkali się w jednym miejscu. Podczas spotkania zostały zorganizowane warsztaty z Pasją, które dotyczyły „Alfabetu przedsiębiorczej postawy”. Młodzież mogła bezpośrednio dowiedzieć się, jakie oczekiwania mają ich przyszli pracodawcy, a przedsiębiorcy, co młodzież może im zaoferować.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem podziękowań dla przedsiębiorców oraz nagród dla liderów rozgrywek.

Liderami rozgrywek Ligi Gier Edukacyjnych zostali:

I: Marcin Menżyk,
II: Beata Bujoczek
III: Jakub Rybok

Organizatorzy serdecznie gratulują zdobytych miejsc oraz dziękują firmom za zapewnienie nagród dla młodzieży.

do góry