Strona główna/Urząd/Aktualności/Piłkarskie podium dla ekipy UGiM

Piłkarskie podium dla ekipy UGiM

Aktualności 19 Marca 2013
15 marca w hali sportowej Zespołu Szkół (ponadgimnazjalnych) w Czerwionce odbyła się VI edycja Międzyzakładowego Turnieju Piłki Halowej Mężczyzn. 

W turnieju udział wzięło 50 zawodników reprezentujących Firmę ISM, Komendę Miejską Policji w Rybniku, Komisariat Policji w Czerwionce - Leszczynach, Zakład Odsalania "Dębieńsko" oraz Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Po pasjonującej i zaciętej rywalizacji sportowej zwyciężyła reprezentacja Urzędu w składzie Sławomir Paluch, Andrzej Wącirz, Jacek Korus, Łukasz Korus, Tomasz Kostelecki, Robert Pawłowski, Zenon Gorzawski, Michał Dyrcz oraz Radosław Salamon. 
Drugie miejsce wywalczyła Firma ISM, zaś trzeci na podium byli zawodnicy reprezentujący Komendę Policji w Rybniku. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sławomir Paluch grający w drużynie Urzędu, zaś najlepszym bramkarzem wybrano reprezentanta Zakładu Odsalania "Dębieńsko" Damiana Maciaszczyka. 
"Nasza reprezentacja w zasadzie powinna nazywać się "Sławomir Paluch i pomocnicy" – żartuje Andrzej Wącirz z ekipy UGiM. - To oczywiste, że były zawodnik reprezentacji kraju rozgromił pozostałych graczy, ale najważniejsza była dobra zabawa".
Podobnie turniej ocenia bezkonkurencyjny zawodnik Sławomir Paluch: "Pomimo tego, że w emocjach nieraz dochodziło do twardych pojedynków, to najważniejsza była dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzenia piątkowego popołudnia w świetnym towarzystwie. Poziom był wysoki, bo w każdej z drużyn znaleźli się zawodnicy, którzy w piłkę grają już długo i wiedzą co z nią zrobić na boisku" - nie szczędzi komplementów swoim kolegom S. Paluch.

Drużyny otrzymały puchary ufundowane przez burmistrza Wiesława Janiszewskiego, zaś każdy z zawodników - nagrody rzeczowe (medale, torby sportowe, bluzy, koszulki) ufundowane przez Firmę ISM Mariusza Pyrchały.

Organizatorzy turnieju – Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Gminny Szkolny Związek Sportowy, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji składają podziękowania dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie hali sportowej, sponsorowi turnieju Mariuszowi Pyrchale oraz burmistrzowi za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.
do góry