Strona główna/Urząd/Aktualności/Piękno Czerwionki-Leszczyn utrwalone na płótnie

Piękno Czerwionki-Leszczyn utrwalone na płótnie

Aktualności 20 Października 2017

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Odkrywamy piękno Czerwionki-Leszczyn”. Urodę naszej miejscowości, a głównie osiedla Familoków, uwieczniło na płótnie kilkudziesięciu malarzy z terenu całego województwa. Podziękowania za udział w plenerze na ręce artystów złożył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 

Plener malarski odbył się na terenie naszej miejscowości 27 i 28 maja, a zorganizowano go w ramach obchodów 55-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom. Podczas wczorajszego wernisażu Czesław Żemła, jeden z artystów pleneru, przypomniał najważniejsze wydarzenia z dziejów miasta, omówił także krótko historię czerwieńskich Familoków, które tak ujęły malarzy.

W plenerze uczestniczyli: Anna Chylińska, Edward Czech, Antoni Długi, Czesław Fojcik, Krzysztof Gilecki, Grzegorz Hajski, Józef Hetman, Danuta Ignacy, Katarzyna Karkoła, Danuta Karmańska, Zofia Kluczyk, Jerzy Kmita, Andrzej Lubowiecki, Irena Machulec, Alicja Marcol, Ewa Młynaczyk, Jan Nowak, Sabina Pasoń, Mirosław Pawlas, Beata Piksa, Kazimierz Piksa, Ewa Pilarz, Piotr Porada, Dorota Sekuła, Arleta Skurska, Andrzej Sodowski, Kazimiera Wiśniewska, Bożena Wygaś, Czesław Żemła.

„Dziękuję serdecznie organizatorom i pomysłodawcom tego przedsięwzięcia – powiedział burmistrz Wiesław Janiszewski i zwrócił się także do artystów: „Na terenie naszej gminy znajduje się wiele urokliwych miejsc, cieszę się, że postanowiliście Państwa odczucia, refleksje, emocje przedstawić na płótnie. Jestem pod ogromnym wrażeniem efektów tej pracy. Wiem, że spotykali się Państwo z naszymi mieszkańcami i zostali przez nich niezwykle gościnnie przyjęci. My również, jako przedstawiciele władz samorządowych, bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia do Czerwionki-Leszczyn”.

Do podziękowań dołączyła się dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska: „Dziękuję Panu Józefowi Hetmanowi, który był inicjatorem tego pleneru. Dziś mamy okazję podziwiać piękną artystyczną interpretację cennych zakątków naszej miejscowości”. M. Czajkowska życzyła zgromadzonym malarzom wiele radości, inspiracji i dalszego artystycznego rozwoju.

 Wystawę poplenerową można podziwiać w CKE.

 

 

top_baner
do góry