Strona główna/Urząd/Aktualności/Piąta edycja rodzinnego pikniku biegowego „Grill+ Run= Fun 2016”

Piąta edycja rodzinnego pikniku biegowego „Grill+ Run= Fun 2016”

Aktualności 2 Czerwca 2016

W ubiegłą sobotę (28.05) odbyła się piąta edycja Rodzinnego pikniku biegowego „Grill+ Run= Fun 2016”. Jak zwykle miejscem zmagań całych rodzin było malownicze Pojezierze Palowickie. Były to także czwarte mistrzostwa gminy w Nordic Walking

Impreza organizowana przez Grupę Biegową Luxtorpeda adresowana jest dla całych rodzin i tak też było w tym roku. Biegi dzieci, zawody Nordic Walking oraz biegi na 5km i 15km dają możliwość zmierzyć się wszystkim niezależnie od poziomu wytrenowania. W tym roku impreza została zorganizowana nieco wcześniej „Postanowiliśmy, ze względu na trwającą Kampanię Kilometry Dobra i niesprzyjającą pogodę w poprzednich latach przenieść imprezę na koniec maja. Jak widać posunięcie było słuszne bo pogoda dopisała”- mówi Michał Toman

Zwycięzcami biegów zostali:

5km kobiety: Alicja Lampa 00:27:12

5km mężczyźni: Kamil Czapla 00:18:07

15km kobiety: Małgorzata Rencz 01:08:12

15km mężczyźni: Grzegorz Szymura 00:59:25

Tegoroczny GRF był również czwartą edycją mistrzostw gminy w Nordic Walking. Tym razem dwukrotny mistrz Marcin Oleksiuk uległ Eugeniuszowi Gembale z Bełku i to właśnie on przez najbliższy rok będzie nosił ten tytuł. W kategorii kobiet mistrzynią została Violetta Gembala tuż przed Anną Łuczak.

W kategorii rodzinnej, do której zaliczane były również biegi dzieci wygrała rodzina Smyczek z czasem 02:21:09.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie: grf.gbluxtorpeda.org

Łącznie w zawodach wzięło udział 155 osób dorosłych oraz 120 dzieci. Wszyscy uczestnicy wracali zadowoleni z organizacji i świetnej zabawy czekając już na V Bieg po Moczkę i makówki organizowany przez Luxtorpedę.

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny w ramach projektu „5x30 czyli wszyscy jesteśmy w ruchu”!

Zdjęcia z pikniku również  w poniższych linkach:

 

https://www.facebook.com/gbluxtorpeda/photos/?tab=album&album_id=1231513366873831

 

 

top_baner
do góry