Strona główna/Urząd/Aktualności/Pasowanie na przedszkolaka w "Karolince"

Pasowanie na przedszkolaka w "Karolince"

Aktualności 12 Listopada 2014

6 listopada w Prywatnym Niepublicznym Przedszkolu „Karolinka” w Czerwionce-Leszczynach odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tego typu placówka na terenie Gminy i Miasta, a z jej oferty korzysta dziewiętnaścioro maluchów.

Dla przedszkolaków, ich rodziców oraz personelu placówki był to bardzo emocjonujący dzień.

 

 

„Jest mi bardzo miło, że po roku działalności „Karolinki”, możemy się spotkać na tak ważnej dla nas i dla naszych przedszkolaków uroczystości” – witał zgromadzonych Czesław Pawlas, właściciel placówki.

W czasie wydarzenia dziarskie maluchy pięknie zaprezentowały program artystyczny – wiesze, piosenki i tańce. A po najważniejszym momencie - pasowaniu na przedszkolaka - czekało na nich wiele niespodzianek, jedną z nich był ogromny tort.

 

„Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować i podziękować za utworzenie na terenie Czerwionki-Leszczyn pierwszego przedszkola, które nie jest prowadzone przez Gminę. Jest to bardzo dobry sygnał, warto, aby na terenie naszej miejscowości funkcjonowały także placówki, prowadzone przez stowarzyszenia czy osoby prywatne” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Warto dodać, że zgodnie z ustawą o systemie oświaty oraz uchwałą przyjętą przez Radę Miejską w Czerwionce-Leszczynach Gmina udziela placówce dotacji podmiotowej.

 

Burmistrz wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Raudnerem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Profaską wręczył upominki dla przedszkolaków. Prezenty dla maluchów przekazały także dyrektorki przedszkoli działających na terenie Gminy i Miasta. Zadeklarowały także współpracę pomiędzy placówkami gminnymi a Przedszkolem „Karolinka”.

 

„Nasze przedszkole, choć prywatne, jako placówka oświatowa, spełnia założenia podstawy programowej, przewidzianej dla placówek przedszkolnych, realizuje cele i zadania ustawy o systemie oświaty. Prowadzone jest przez kadrę pedagogiczną, posiadającą pełne kwalifikacje, która przygotuje dzieci do szkoły, realizując obowiązek przygotowania przedszkolnego”- wyjaśniała Teresa Rauk, dyrektor placówki. W „Karolince” w ramach codziennych zajęć i zabawy prowadzona jest nauka języka angielskiego i niemieckiego. Dzieci biorą także udział w zajęciach gimnastycznych, korekcyjnych oraz umuzykalniających - rytmice i tańcu.

 

„Przedszkole „Karolinka” ma stanowić uzupełnienie i wzbogacenie oferty Gminy i Miasta. Rodzice, którzy nie mogli zapisać swoich dzieci do przedszkoli prowadzonych przez gminę pozostawali bez oferty. A przecież nawet najwspanialsi dziadkowie nie zastąpią przedszkola, które gwarantuje najlepszą edukację dziecka. Warto podkreślić, że do „Karolinki” przyjmujemy już dzieci 2,5 letnie – podkreślał Czesław Pawlas.

do góry