Strona główna/Urząd/Aktualności/Parada mażoretek

Parada mażoretek

Aktualności 30 Kwietnia 2015

W minioną niedzielę w Czerwionce-Leszczynach odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Mażoretek „Parada 2015”. To niezapomniane i barwne widowisko z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników tańca mażoretkowego.

 

 

Do udziału w VII Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „Parada 2015” zgłosiło się: 29 grup mażoretek z 16 placówek, województw: małopolskiego, opolskiego, wielkopolskiego i śląskiego. Łącznie ponad 700 tancerek, które zaprezentowały 184 choreografii konkursowych.


Festiwal odbywał się dwuetapowo. Korowód mażoretek z udziałem wszystkich zespołów przeszedł główną ulicą miasta w takt dźwięków Orkiestry Miejskiej „Dębieńsko”. Uliczny przemarsz nie jest oceniany przez jurorów, daje jednak zespołom możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności.

 Część konkursowa odbywała się od rana w CKE z udziałem widowni. Zespoły występowały zgodnie z podziałem na kategorie wiekowe i dyscypliny.

Wyniki konkursu:

http://www.ckecl.pl/vii-ogolnopolski-festiwal-mazoretek-parada-2015/#more-2185

 

 

W jury Parady zasiadają specjaliści w dziedzinie tańca mażoretkowego, jak też innych form tanecznych. Oceniane są: choreografia i kompozycja układu, adekwatność prezentacji do wieku i umiejętności tancerzy, technika tańca, praca z rekwizytem oraz ogólna kreacja artystyczna wyrażająca się doborem muzyki, kostiumem itd.

 

Warto podkreślić, że jury przyznało także Puchar Prezesa Stowarzyszenia MAŻORETEK TAMBURMAJOREK I CHERLEADEREK POLSKICH Stanisława Rewieńskiego organizatorce i kierownik festiwalu - Katarzynie Grzegorzek.

 

 

do góry