Strona główna/Urząd/Aktualności/Pamiętają o ogrodach. Konkurs na estetyczne zagospodarowanie ogrodów rozstrzygnięty.

Pamiętają o ogrodach. Konkurs na estetyczne zagospodarowanie ogrodów rozstrzygnięty.

Aktualności 11 Października 2010
Każdego lata Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny ogłasza konkurs na "Estetyczne zagospodarowanie ogrodów". Zgłaszane przez mieszkańców propozycje do konkursu zbiera Wydział Geodezji, Gospodarki Gruntami i Rolnictwa UGiM.

Konkurs już na stałe wpisał się w działania urzędu. Jak mówią pracownicy wydziału - "Mieszkańcy już wiosną dopytują o to, czy i w tym roku będzie organizowany i w jaki sposób można zgłaszać swój ogród". 

Organizowanie tej zabawy UGiM rozpoczął w 1998 roku. "Wtedy, co roku ocenialiśmy inne elementy zagospodarowania terenu, ale największą popularnością cieszył się jednak konkurs na najpiękniejszy ogród, więc od kilku lat nie zmieniamy formuły konkursu oceniając właśnie ogrody" – wyjaśnia Ilona Cyroń naczelnik wydziału Geodezji, Gospodarki Gruntami i Rolnictwa .

Jury dokonuje oględzin zgłoszonych ogrodów i przyznaje punktację biorąc pod uwagę sposób urządzenia terenu wokół budynków mieszkalnych i gospodarczych (oczka wodne, ścieżki spacerowe, kąciki wypoczynkowe), roślinność (drzewa, krzewy, roślinność skalną, roślinność rzadko spotykaną -unikatową), estetykę ogrodu, sposób wyeksponowania największych atutów ogrodu, rodzaj ogrodzenia i in. Zgodnie z regulaminem - laureaci sprzed trzech ostatnich lat nie mogą brać udziału w konkursie. 

"Ogród wymaga systematycznego poświęcania mu czasu"- mówi Waldemar Nowak z Czuchowa, laureat II miejsca. "Dla mnie jednak to czas bardzo mile spędzony". 

Wszyscy uczestnicy naszego konkursu kochają swoje ogrody i o nie dbają.

"Cieszymy się, że nasi mieszkańcy chcą prezentować swój dorobek" – mówi burmistrz W. Janiszewski. "A ich codzienna praca i zaangażowanie sprawia, że nasza gmina pięknieje". 


W tym roku jury zachwyciło się czterema pięknie zaaranżowanymi ogrodami i ogłosiło następujący werdykt:

1 miejsce – Kornelia i Jan Műller ze Stanowic 

2 miejsce – Celina i Waldemar Nowak z Czuchowa

3 miejsce – Izabela i Florian Blinda ze Stanowic

wyróżnienie jury przyznało – Teresie Lazarowicz z Czerwionki

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe (związane z pielęgnacją ogrodu) ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Uroczyste wręczenie nagród planowane jest pod koniec października (razem z wręczeniem nagród w konkursie fotograficznym). 

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://www.czerwionka-leszczyny.pl/main/galeria,1,88.html
top_baner
do góry