Strona główna/Urząd/Aktualności/Płatne słupy ogłoszeniowe?

Płatne słupy ogłoszeniowe?

Aktualności 24 Marca 2011
Problem ewentualnego wprowadzenia odpłatności za zamieszczanie plakatów na słupach ogłoszeniowych został poruszony podczas Komisji Działalności Gospodarczej, Promocji i Rozwoju, która odbyła się 21.03.2011 r.

"Co roku rozwieszamy na słupach ogłoszeniowych w Czerwionce-Leszczynach plakaty promujące festiwal "Around the rock" i sytuacja zawsze się powtarza. Jeszcze tego samego dnia nasze plakaty są niszczone i zaklejane innymi ogłoszeniami. Wiele miast wprowadziło już opłaty za plakatowanie, a tym samym przyczyniło się do uporządkowania tych kwestii. Może warto tę sprawę przemyśleć także w naszej gminie" – zasygnalizował problem radny Grzegorz Wolny.

Wprowadzenie opłat za korzystanie z słupów ogłoszeniowych bez wątpienia ma szereg zalet, ale niestety także wady. Obecna forma zamieszczania ogłoszeń wiąże się z uciążliwościami dla ogłoszeniodawców. Jedne plakaty natychmiast zaklejane są innymi, ciężko osiągnąć więc zamierzony efekt dotarcia z określonym komunikatem do mieszkańców. Jednak komercjalizacja słupów ogłoszeniowych znacznie ograniczy dostęp do tego nośnika.

Jaka jest Państwa opinia? 

Czy gmina, za przykładem innych miejscowości, powinna skorzystać z usług wyspecjalizowanej agencji zewnętrznej, która zajmować będzie się płatnym udostępnianiem powierzchni reklamowych, plakatowaniem i czyszczeniem słupów ogłoszeniowych? A może jesteście Państwo zwolennikami utrzymania obowiązującej obecnie bezpłatnej formy zamieszczania ogłoszeń?

Zapraszamy do udziału w ankiecie, która pozwoli nam poznać Państwa zdanie. Ankieta zamieszczona jest na stronie głównej witryny www.czerwionka-leszczyny.pl

Jeśli chcielibyście Państwo podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub pomysłami związanymi z zasygnalizowanym problemem, prosimy o przesyłanie maili na adres: 

slupy-ogloszeniowe@czerwionka-leszczyny.com.pl
do góry