Strona główna/Urząd/Aktualności/Otwarcie nowej firmy w Leszczynach

Otwarcie nowej firmy w Leszczynach

Aktualności 2 Marca 2017

Dziś w dzielnicy Leszczyny odbyła się uroczystość otwarcia nowego zakładu firmy Promar. Usytuowany na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakład, będzie specjalizował się w serwisie maszyn i urządzeń do przemysłu spożywczego.

 

„Dziękuję za to, że możemy być dziś tutaj wspólnie, aby świętować chwilę otwarcia i kroku milowego w umocnieniu Promaru. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania zakładu w Leszczynach” - tymi słowami podziękowania Andrzej Marchewka, prezes zarządu firmy Promar rozpoczął uroczystość oficjalnego otwarcia Centrum Serwisowego Promar w Leszczynach. Do tej pory oddział firmy mieścił się w Rybniku, jednak od dnia dzisiejszego przeniósł się do nowo powstałego budynku przy ulicy Polnej w Leszczynach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi, otwierającej zakład, dokonali m.in. Frank Niedecker, właściciel firmy Poly-clip System, w struktury której wchodzi Promar, Joachim Meyrahn, prezes zarządu Poly Clip System, Paweł Świerkula, dyrektor generalny Działu Dodatków i Materiałów Opakowaniowych Promar, Andrzej Marchewka, prezes zarządu Promar i Rafał Koziolek, właściciel firmy Kriss-Bruk, która była głównym wykonawcą inwestycji.

Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz leszczyńskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli, ksiądz Krzysztof Fulek, który pogratulował szybkiego ukończenia budowy, przypominając wydarzenie poświęcenia miejsca budowy z końca czerwca 2016 roku.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski wraz z Pełnomocnikiem ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Grzegorzem Wolnikiem oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska.

„Kolejny inwestor na terenie naszej gminy – to oczywiście dla nas bardzo dobra wiadomość – podkreśla burmistrz Wiesław Janiszewski. - Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Leszczynach jest już prawie zapełniona. Decyzja o lokalizacji fabryki na terenie Czerwionki-Leszczyn potwierdza atrakcyjność gruntów inwestycyjnych naszej miejscowości. Mamy nadzieję, że dzisiejsza uroczystość jest również początkiem długoletniej współpracy, z korzyścią dla naszych mieszkańców oraz dla nowego inwestora”. 

Firma Promar powstała w 1989 roku. Produkuje dodatki do żywności oraz współpracuje z czołowymi na świecie producentami maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego. Centrum serwisowe otwarte w Leszczynach zapewniać będzie naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, doradztwo techniczne i technologiczne, szkolenia, pokazy, remonty, modernizacje oraz pośredniczy w kupnie i sprzedaży maszyn i urządzeń.

 

do góry