Strona główna/Urząd/Aktualności/Otwarcie nowego placu zabaw

Otwarcie nowego placu zabaw

Aktualności 10 Października 2012

15 października o godzinie 12:00, Fundacja Muszkieterów oraz właściciele sklepu Intermarché, który za kilkanaście dni zostanie uruchomiony w Czerwionce-Leszczynach, oficjalnie otworzą w mieście, przy ulicy Ks. Pojdy 35, nowy plac zabaw. Dziś miał miejsce odbiór techniczny nowych urządzeń zabawowych. Muszkieterowie zapraszają już w najbliższy poniedziałek najmłodszych mieszkańców miasta na niezapomnianą i pełną wrażeń zabawę. Na dzieci czekają liczne atrakcje, w tym gry oraz konkursy z nagrodami.

"Place Zabaw Muszkieterowie" to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Jest ona elementem realizacji misji polegającej na wsparciu lokalnych społeczności, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Założeniem kampanii jest wybudowanie bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje" - podają przedstawiciele Fundacji Muszkieterów.

Uroczyste przekazanie mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn nowego placu zabaw, przez Izabelę i Adama Peszel, właścicieli nowopowstającego w mieście supermarketu Intermarché, odbędzie się 15 października o godzinie 12:00.

-"Oprócz nowej inwestycji w Czerwionce-Leszczynach, jaką będzie supermarket Intermarché, chcieliśmy dać miastu i jego mieszkańcom coś od siebie. Dlatego powstaniu sklepu towarzyszyć będzie otwarcie placu zabaw Muszkieterów, który mam nadzieję, będzie jak najlepiej służył społeczności lokalnej. W przyszłości zamierzamy angażować się także w inne inicjatywy, realizowane przez Grupę i mające na celu wsparcie społeczności lokalnych z terenów, na których zlokalizowane są sklepy Intermarché i Bricomarché" – podkreśla Izabela Peszel, właścicielka supermarketu Intermarché w Czerwionce-Le

szczynach.

Plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, zostanie zlokalizowany przy ulicy Ks. Pojdy 35. Zakup zestawów zabawowych oraz ich montaż sfinansowali właściciele nowopowstającego Intermarché oraz Fundacja Muszkieterów. Natomiast Gmina wyznaczyła teren oraz zadbała o jego przygotowanie.

"Zadaniem Gminy było przygotowanie bezpiecznego podłoża pod plac zabaw, dokonanie czynnosci administracyjnych i organizacyjnych zwiazanych z budową i zarządzanie wykonanym placem tj. naprawa, konserwacja i okresowe kontrole techniczne" - wyjaśnia dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Marian Uherek.

Uroczystości otwarcia placu zabaw towarzyszyć będzie także występ Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w "Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie". Najmłodsi mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wyjątkowych grach i zabawach: "Słoneczny Kalejdoskop", "Latające Talerze", "Zwariowana Rakieta" oraz "Leć bezpiecznie po drodze mlecznej". Dodatkowo, na dzieci czekają atrakcje w postaci drobnych upominków oraz konkursów z nagrodami, w których do wygrania będzie pięć maskotek Zigosów, a także koszulki z logo Zigosów i logo akcji "Place Zabaw Muszkieterowie".

-Na otwarcie placu zabaw chcemy zaprosić wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Wydarzeniu towarzyszyć będzie bowiem moc atrakcji. Mamy nadzieję, że pomimo jesieni, aura będzie nam sprzyjać – dodaje Izabela Peszel.

Do tej pory Muszkieterowie wybudowali 88 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych.

Informacja o Grupie Muszkieterów
Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych oraz typu "dom i ogród" w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu "dom i ogród" Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 173 supermarkety Intermarché i 85 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 miliardów euro. Sieć to ponad 3500 sklepów, 3000 niezależnych przedsiębiorców i 130 000 pracowników. W Polsce Grupa zatrudnia ponad 10 000 osób.

do góry