Strona główna/Urząd/Aktualności/Otwarcie boiska w Książenicach

Otwarcie boiska w Książenicach

Aktualności 27 Września 2017

26 września przy Szkole Podstawowej w Książenicach otwarto nowe boisko. Gościem specjalnym uroczystości był Jerzy Dudek.

 

„Powód dzisiejszej uroczystości, czyli wybudowanie pięknego i wspaniałego obiektu sportowego, bardzo nas wszystkich cieszy, dlatego z całego serca chciałabym podziękować wsztystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób się do tego przyczynili” - mówiła dyrektor szkoły, Salomea Morawin witając gości, świętujących wspólnie z uczniami. Zwróciła się również do zgromadzonych dzieci i młodzieży: „Pomoże Wam ono biegać, skakać, grać, ćwiczyć i rozwijać swoją kulturę fizyczną i dbać o zdrowie. Każdego dnia będziecie mogli rozwijać swoje pasje i umiejętności.”

 

Boisko w Książenicach dołączyło do grona nowoczesnych, wielofunkcyjnych obiektów sportowych w naszej gminie. Dzieci i młodzież będą mogli grać na nim nie tylko w piłkę nożną, ale także w koszykówkę, piłkę ręczną czy siatkówkę. Jerzy Dudek, wspólnie z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesławem Janiszewski oficjalnie otwarli nowe boisko, przecinając symboliczną wstęgę, zaś ksiądz Roman Laksa, proboszcz parafii w Książenicach poświęcił je, żeby, jak powiedział „nikomu tutaj nic złego się nie stało”

 

 

„Dzisiaj nie są potrzebne wielkie słowa. Przekuliśmy nasze obietnice w czyny, udało się wybudować w kolejnej miejscowości Czerwionki-Leszczyn boisko przyszkolne. Mam świadomość tego, że kolejne społeczności lokalne na takie obiekty, jak ten, który dzisiaj otwieramy w Książenicach, bardzo czekają. Stojąc dzisiaj przed Wami możemy zadeklarować, że te kolejne obiekty sportowe w naszej gminie powstaną. - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, kierując w stronę pani dyrektor jedną prośbę – Chciałbym, żeby to boisko było otwarte dla wszystkich, żeby można z niego korzystać nie tylko w czasie zajęć lekcyjnych, ale także popołudniami i weekendami. Ten obiekt ma służyć całej społeczności lokalnej Książenic.”

 

Po uroczystości oficjalnego otwarcia boiska oraz programie artystycznym, w którym zaprezentowali się uczniowie książenickiej szkoły, uczniowie udali się na spotkanie z Jerzym Dudkiem. Piłkarz opowiedział im o swojej piłkarskiej karierze, grze w klubach piłkarskich takich jak Feyenoord Rotterdam, FC Liverpool czy Real Madryt, podkreślając jednocześnie, że wszystko to możliwe było dzięki jego ciężkiej i konsekwentnej pracy oraz wielogodzinnym treningom: „To skąd jesteście nie ma żadnego znaczenia. Na początku ja także nie wierzyłem, że zwykły chłopak ze Szczygłowic może trafić do wielkiego świata. Kiedy byłem dzieckiem marzyłem, żeby być profesjonalnym piłkarzem. Bardzo tego chciałem, ale wydawało mi się to niemożliwe. Jak sami widzicie – marzenia jednak mogą się spełniać, jeżeli trochę się im pomoże”.

 

W uroczystości otwarcia nowego boiska w Książenicach uczestniczyli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Grzegorz Wolnik, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Naczelnik Wydziału Edukacji Iwona Flajszok,  Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Kowalski, radni, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

do góry