Strona główna/Urząd/Aktualności/Olimpijczyk z wizytą w ZS nr 1

Olimpijczyk z wizytą w ZS nr 1

Aktualności 1 Grudnia 2012

Wielką frajdę sprawił Mariusz Prudel, siatkarz plażowy,odwiedzając wczoraj uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach. Tegoroczny olimpijczyk opowiadał dzieciom o urokach siatkówki plażowej, swojej karierze, wytłumaczył także czym się różni siatkówka plażowa od halowej. 

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali zdobyte przez sportowca medale oraz strojesportowe, które M. Prudel zabrał na spotkanie w ZS 1. Gość zachęcał uczniów do uprawiania sportu, a swoje
porażki porównywał obrazowo: - "Porażka jest jak w szkole ocenaniedostateczna. Nikt nie lubi przegrywać, nikt teżnie lubi dostawać jedynek. Należy jednak wyciągać z tego wnioski, żeby to się nie powtarzało. Przegramjeden mecz i potem analizuję, dlaczego tak się stało, co zrobiłem nie tak,  zastanawiam się, co trzeba zmienić. W szkole jest tak samo. Jeśli zdarzy się wam dostać jedynkę, to nie znaczy, żenie potraficie czegoś, ale należy pomyśleć, co
zrobiło się źle i co trzeba poprawić".

Uczniowie przygotowali specjalną niespodziankę dla olimpijczyka – specjalnie na wczorajsze spotkanie wykonali prezentację multimedialną, która zawierała wybrane przez dzieci momenty kariery M. Prudla.

Kończąc dzisiejszą wizytę w leszczyńskiej szkoleMariusz Prudel odpowiedział uczniom na szereg pytań,
a także wręczył nagrody za konkurs plastyczny, który wcześniej został zorganizowany w Zespole Szkół. Każdy uczeń mógł otrzymać od gościaautograf z dedykacją.

"To nie ostatnie spotkanie z gwiazdą sportu, które odbyło się w naszej szkole. Mam nadzieje, że już niebawem uda nam się sprawić kolejną miłą niespodziankę naszym uczniom" - dodała dyrektor ZS nr 1 Anna Bober.

top_baner
do góry