Strona główna/Urząd/Aktualności/Olimpiada z języka polskiego w SP5

Olimpiada z języka polskiego w SP5

Aktualności 8 Stycznia 2018

5 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Czerwionce odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego.

 

Tego dnia do SP5 przybyło 102 uczniów z wielu szkół z całego Śląska. Już w progach szkoły zostali powitani przez Małgorzatę Marciniak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5. „Ogromnie cieszę się, że w naszej szkole możemy powitać tylu gości z różnych zakątków województwa śląskiego. Chociaż wyniki konkursu poznamy za jakiś czas, to jednak już teraz gratulujemy Wam zakwalifikowania się do tego etapu konkursu oraz przejścia do kolejnego” - mówiła M.Marciniak.

 

Uczestnicy konkursu reprezentowali szkoły z terenu Delegatury KO w Rybniku, począwszy od Mikołowa, Orzesza, Łazisk, Czerwionki – Leszczyn, Rybnika, Żor, Jastrzębia, Raciborza, Raszyc, Rudnika, Wodzisławia, Pietrowic, Świerklan, Radlina, Ornontowic, Gołkowic, Pszowa, Lubomi, Bieńkowic, Czyżowic, Pszowa, Rydułtów, Zwonowic .

 

Gminę Czerwionkę – Leszczyny reprezentowali uczniowie :

SP 1- Emilia Sarna, Emilia Kordyś

SP 4- Wiktoria Wrońska

SP 5 – Natalia Gmyrek, Magdalena Myszkowska

SP 7- Dariusz Wójtowicz

SP Szczejkowice – Dominika Gurowiec

SP Książenice – Paulina Jądro

 

Uczestnikom konkursu pozostaje już tylko oczekiwanie na wyniki konkursu, które ukażą się za dwa tygodnie na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Częstochowie http://www.womczest.edu.pl/new/zasoby-edukacyjne/konkursy-wojewodzkie/

 

do góry