Strona główna/Urząd/Aktualności/Ogólnopolskie wsparcie dla dużych rodzin

Ogólnopolskie wsparcie dla dużych rodzin

Aktualności 17 Czerwca 2014

W całej Polsce rodziny z minimum trójką dzieci mogą składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny.Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny.  W programie uczestniczy 46 instytucji i firm z całej Polski, które rodzinom oferują nawet 40% zniżki m.in. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe w Gdańsku i w Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie, PKP Intercity, Przewozy Regionalne czy sieć supermarketów Alma.Lokalne karty działają posiada już ok. 200 gmin, w tym także Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny. Ta forma wsparcia rodzin cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny ma być uzupełnieniem lokalnych kart dla dużych rodzin.O ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny starać może się rodzina z minimum trójką dzieci bez względu na dochód. Wnioski składa się w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania. Imienne karty z numerem PESEL wydawane są każdemu członkowi rodziny.

Wniosek o wydanie karty można pobrać ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej lub odebrać go w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach przy ul. 3 Maja 36 b, tel.:32/ 43 12 039.

Dokładny wykaz zniżek znajduje się na stronie rodzina.gov.pl i będzie na bieżąco aktualizowany.

do góry