Strona główna/Urząd/Aktualności/Ogólnopolski Tydzień Kariery w Czerwionce-Leszczynach

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 17 Października 2017

Liczne warsztaty i spotkania z doradcami zawodowymi – tak prezentuje się program Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Czerwionce-Leszczynach. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

Jednym z wydarzeń zaproponowanych przez organizatorów w ramach Tygodnia Kariery jest Konferencja edukacyjno-zawodowa, odbywająca się w dziś w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. „Chcę Wam wszystkim podziękować za przybycie na dzisiejszą uroczystość. Połączyło nas spotkanie i rozważanie problemu, który jest częścią Waszej przyszłości i edukacji - problem doradztwa zawodowego i wyboru ścieżki kariery, tego, co w przyszłości będziecie robić w życiu” - tymi słowami powitała zebranych uczniów szkół gimnazjalnych z terenu całej gminy, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, Natalia Kuś. - „Przyświeca nam cel zarówno zwrócenia Waszej uwagi na to, jak ważne jest, by wybrać dobry kierunek kształcenia, chcemy także pokazać Wam szeroką ofertę naszej placówki”. Konferencja obejmowała prezentacje i wystąpienia absolwentów Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, który przekonywali gimnazjalistów, że wybór dalszej ścieżki edukacji jest niezwykle ważny w kontekście wyboru przyszłej pracy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pogodzić go z realizacją własnych pasji i zainteresowań.

 

Hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery to „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”. Organizatorami wszystkich wydarzeń odbywającej się w jego ramach w Czerwionce-Leszczynach są: Zespół Szkół, Zespół Szkół Specjalnych, Ośrodek Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czerwionce-Leszczynach

 

W konferencji edukacyjno-zawodowej udział wzięli: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach Beata Zich, dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach Joanna Rzymanek, naczelnik Wydziału Edukacji w Czerwionce-Leszczynach Iwona Flajszok, kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Rybniku Grzegorz Potysz, uczniowie i nauczyciele.

do góry