Strona główna/Urząd/Aktualności/Odwiedź bibliotekę

Odwiedź bibliotekę

Aktualności 28 Października 2015

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach zachęca do korzystania z nowej oferty. „Opracowaliśmy atrakcyjne projekty dla wszystkich grup wiekowych” - zaprasza Aleksandra Pietruszewska, dyrektor biblioteki.

 

 

Kursy językowe

Od października w bibliotece prowadzony jest bezpłatny kurs e-learningowy języków obcych.

Do korzystania z kursu wystarczy komputer z dostępem do Internetu, mikrofon i słuchawki, co – oczywiście – zapewnia biblioteka. Kurs składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy  w nauce. Każdy kto ukończy kurs, będzie potrafił porozumiewać się w języku  obcym w sposób komunikatywny, a w przypadku poprawnego wykonania ponad 80% treści kursu, otrzyma certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

 

Spotkania autorskie  

W ofercie biblioteki nie zabraknie spotkań autorskich – najbliższe - już 26 listopada. Gościem czytelników będzie Andrzej Kapłanek, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Śląskie mecyje”.

 

Śląskie mecyje - Nowa powieść o Śląsku i Ślązakach
Dawno już na rynku wydawniczym nie było książki tak wiernie, plastycznie 
i barwnie opisującej Śląsk oraz zamieszkujących tę ziemię ludzi. Lecz jest to Śląsk, którego już nie ma i którego obraz z każdym rokiem blednie, kryjąc się za zasłoną ludzkiej niepamięci. 
Wraz ze wspomnieniami umiera skarbnica subiektywnych przeżyć, miliony przez nikogo nie wysłuchanych 
i nigdzie nie zapisanych opowieści. Autor książki stara się zapełnić tę wspomnieniową lukę. Na tle kulturowo-cywilizacyjnych przemian ostatniego sześćdziesięciolecia XX wieku, próbuje snuć subiektywną opowieść o przemianach, jakie dokonały się  w krótkim czasie na śląskiej ziemi.

 

Dla najmłodszych

Biblioteka wita małych czytelników!

„Przypominamy rodzicom, że nigdy nie jest za wcześnie, aby zapisać dziecko do biblioteki” – zaznacza A. Pietruszewska i dodaje, że maluchy w wieku  do 7 lat zapisane do biblioteki otrzymają w prezencie książkę.

 

„Placówka realizuje także projekt „Wychowanie przez czytanie”, w ramach którego  znane i lubiane w naszej gminie osoby czytają dzieciom książki. Ale to nie koniec atrakcji dla maluchów - w ostatnim tygodniu listopada w bibliotece obchodzony będzie Dzień Pluszowego Misia, zapraszamy wszystkich na obchody tego symptomatycznego święta” - mówią bibliotekarki.

 

W październiku w bibliotece ruszył bezpłatny, e-learningowy kurs FunEnglish.pl.       Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Łączy naukę z zabawą , co pozwala szybko zdobywać nowe umiejętności językowe. 

 

Dla seniorów

Do połowy grudnia realizowany będzie projekt dla seniorów: „E-motywacja”. Bohaterami ciekawych wirtualnych spotkań odbywających się w placówce są znane osoby ze świata kultury, przy tym niezwykle aktywne i zachęcające do podejmowania aktywności! Wywiady online będą miały charakter inspirującej rozmowy z elementami warsztatowymi. 

 

 

Dla wiernych i nowych czytelników

Biblioteka stale tez wzbogaca swój księgozbiór, poszerzające ofertę o wiele nowości wydawniczych. „Nasi czytelnicy już zauważyli , ze na półkach pojawiły się nowe, bardzo atrakcyjne książki, więc częściej odwiedzają bibliotekę. Przed nami długie jesienne wieczory – zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty” - zachęca A. Pietruszewska.

 

 

do góry