Strona główna/Urząd/Aktualności/Obradowała Kapituła nagrody Karolinka

Obradowała Kapituła nagrody Karolinka

Aktualności 7 Grudnia 2017

Wczoraj w Urzędzie Gminy i Miasta obradowała Kapituła nagrody Karolinka. Wyróżnienie to przyznawane jest corocznie za wybitne zasługi i osiągnięcia dla rozwoju i rozsławiania Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Wyłoniono kolejnych laureatów nagrody, których nazwiska poznamy podczas uroczystej gali 29 grudnia br.Kapituła w składzie: Przewodniczący - Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski oraz Członkowie Kapituły - Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Andrzej Raudner, Sekretarz Gminy i Miasta Justyna Domżoł, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Antoni Procek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płonka, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Józef Szczekała rozpatrywała 35 wniosków: 22 wniosków, które wpłynęły w latach 2003 – 2016 oraz 13 wniosków, które wpłynęły w roku 2016.Wyróżnienie Karolinka zostało ustanowione przez Radę Miejską w Czerwionce-Leszczynach 21 listopada 1997 roku.

"Po roku 1990, a więc od czasu powołania samorządu terytorialnego, zaczęły pojawiać się propozycje, dyskusje, aby w naszej gminie ustanowić specjalne wyróżnienie dla osób, które pracują na rzecz rozwoju Czerwionki-Leszczyn. Już po raz dwudziesty pierwszy mamy więc zaszczyt docenić tych, którzy rozsławiają naszą gminę i działają na jej rzecz" – podkreślił przewodniczący Kapituły – burmistrz Wiesław Janiszewski.

Statuetka Karolinka przedstawia stylizowaną postać młodej dziewczyny w stroju śląskim, która ustawiona jest na bryle podstawy w kolorze czarnym, symbolizującym węgiel. Na podstawie umieszczony został herb Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Statuetka wykonana jest z ceramiki, według projektu artysty plastyka Bogdana Szymury.

do góry