Strona główna/Urząd/Aktualności/Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Aktualności 18 Października 2013

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

Współorganizatorem wydarzenia, obok wydziału edukacji UGiM był Zespół Szkół nr 3.

„Tradycją naszej gminy stało się, aby każda placówka edukacyjna po generalnym remoncie ukazywała podczas obchodów Dnia Edukacji swoje nowe oblicze i była gospodarzem uroczystości. Gościmy dziś w pięknej i nowoczesnej sali Centrum Kulturalno-Edukacyjnego, ale zapraszamy serdecznie do naszej odnowionej szkoły, dziękując jednocześnie władzom samorządowym za termomodernizację naszej placówki” – mówiła witając zgromadzonych dyrektor ZS nr 3 Małgorzata Marciniak.

 

Uroczystość stanowiła okazję do złożenia życzeń i gratulacji dla nauczycieli placówek, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

 

Wręczając przyznane wyróżnienia Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski odwołał się do dziedzictwa Komisji Edukacji Narodowej, podkreślił także znaczenie zawodu nauczyciela. „W głośnej dyskusji o oświacie w naszym kraju, tak mało mówi się o zaangażowaniu nauczycieli, o wspaniałych efektach ich pracy. Życzę, aby Wasza praca przynosiła Wam satysfakcję, a całej gminie pożytek. Jesteśmy pełni uznania za Wasz codzienny wysiłek i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia - powiedział burmistrz. - Gratuluję nauczycielom, rodzicom i wreszcie zgromadzonym tutaj licznie stypendystom. Wasze talenty połączone z ciężką pracą stanowią dumę naszej gminy”. Do życzeń przyłączyli się także Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Profaska oraz zastępca burmistrza Andrzej Raudner.

 

 

W tym roku mija 240 lat od powołania Komisji Edukacji Narodowej – pioniera organizacji systemu oświaty oraz pierwszej władzy oświatowej w Europie, umożliwiającej powszechną edukację polskich obywateli.  

Honorowe wyróżnienie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej otrzymał

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - Wiesław Janiszewski.

Burmistrz otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej z rąk Jana Bochenka - wicedyrektora rybnickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach , Roberta Kowola - prezesa ZNP oddział w Czerwionce-Leszczynach oraz naczelnik wydziału edukacji UGiM w Czerwionce-Leszczynach Iwony Flajszok.

Laureatkami medalu KEN zostały również:

Aleksandra Kancelista - emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3

Maria Kala - nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych

 

 

NAGRODY BURMISTRZA DLA DYREKTORÓW OTRZYMALI:

 

Małgorzata Marciniak- Zespół Szkół nr 3

Urszula Dziewior – Przedszkole w Bełku

Krzysztof Kalinowski – Gimnazjum nr 2

 

 

NAGRODY BURMISTRZA DLA NAUCZYCIELI OTRZYMALI:

    Nazwa                      Przedszkola/Szkoły                

Nazwisko nauczyciela

 Nauczany   przedmiot

SP-3

 Małgorzata Kajtoch

Edukacja wczesnoszkolna

SP-8

 Katarzyna Burek

 Edukacja wczesnoszkolna

SP Książenice

 Irena Forajter

Technika, biblioteka

SP Palowice

Jolanta Smorzik

Edukacja wczesnoszkolna

SP Przegędza

 Wiesława Bugdoł

Edukacja wczesnoszkolna

SP Stanowice

 Anna Świder

Nauczanie zintegrowane

SP Szczejkowice

Ewa Kania

Wychowanie przedszkolne

G-2

Dorota Kogutowicz

Filologia angielska

G-6

 Izabela Szyman

Filologia angielska

 

 

ZS-1

 

 Beata Kotyczka

Biologia

Alojzy Stawinoga

Informatyka, technika

 

 

ZS-2

Ewa Plaza-Leodańska

Pedagog szkolny

Urszula Stopa

Język polski

 

ZS-3

 Ewa   Szopa

Biologia, wicedyrektor

Urszula Strzelczyk

Edukacja wczesnoszkolna

ZS-4

 Dorota Nowak

Wychowanie fizyczne

Katarzyna Myszkowska

Historia, WOS

ZS-5

 Bożena Wyleżoł

Język polski

Mirosława Wyleżoł-Mołdrzyk

Muzyka, plastyka

Przedszkole nr 1

Lidia Borecka

Wychowanie przedszkolne, logopeda

Przedszkole nr 3

Mariola Machnik

Wychowanie przedszkolne

Przedszkole nr 6

Danuta Bugla

Wychowanie przedszkolne

Przedszkole nr 7

Mariola Żak

Wychowanie przedszkolne

Przedszkole nr 8

Joanna Cieślik

Wychowanie przedszkolne

Przedszkole nr 10

Izabela Gendarz

Wychowanie przedszkolne

Przedszkole nr 11

Elżbieta Kokowska

Wychowanie przedszkolne

Przedszkole w Bełku

Stefania Baluch

Wychowanie przedszkolne

 

 

Podczas spotkania wręczono także akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycieli.

 

 

 

 

 

Nauczyciele dyplomowani – 2013r.

 

 

 

  1. Beata Romaniuk                                        - Zespół Szkół Nr 1
  2. Beata Kubina                                              - Zespół Szkół Nr 2
  3. Izabela Tomułka                                         - Zespół Szkół Nr 2
  4. Mirosława Albrecht                                    - Zespół Szkół Nr 3
  5. Katarzyna Świder                                       - Zespół Szkół Nr 4
  6. Izabela Wyrobek                                         - Zespół Szkół Nr 4
  7. Beata Kania                                                - Gimnazjum Nr 2
  8. Elżbieta Broda                                            - Przedszkole Nr 3

 

Nauczyciele mianowani w 2013r.

 

 

 

 

 

  1. Edyta Maciej                                                - Gimnazjum Nr 2
  2. Gabriela Marzęta                                         - Szkoła Podstawowa w Palowicach
  3. Karolina Rojek                                             - Szkoła Podstawowa w Książenicach
  4. Barbara Cichoń                                           - Szkoła Podstawowa w Przegędzy
  5. Agnieszka Walczak                                      - Szkoła Podstawowa w Przegędzy
  6. Beata Babilas                                              - Szkoła Podstawowa w Stanowicach
  7. Alicja Panfil                                                  - Szkoła Podstawowa Nr 3
  8. Magdalena Sitek                                          - Zespół Szkół Nr 4
  9. Monika Kowol                                               - Zespół Szkół Nr 4

 

 

STYPENDYŚCI BURMISTRZA GMINY I MIASTA CZERWIONKA-LESZCZYNY:

Lp.

Szkoła

Imię i nazwisko ucznia

1

Zespół Szkół Nr 1

Joanna Rak

2

 

Kaja Szostek

3

 

Sara Słomka

4

 

Anna Skorupa

5

 

Martyna Hetman

6

 

Katarzyna Bańczyk

7

 

Mariusz Kuźnik

8

Zespół Szkół Nr 2

Julia Olejarczyk

9

 

Anna Pifczyk

10

 

Agata Rożek

11

 

Małgorzata Tkocz

12

 

Łukasz Słupik

13

 

Wiktoria Szmelich

14

 

Sebastian Herdzina

15

 

Kinga Malcherczyk

16

 

Klaudia Rabaszowska

17

 

Katarzyna Szymiczek

18

 

Marcin Szymura

19

Zespół Szkół Nr 3

Magdalena Marek

20

 

Agnieszka Pluta

21

 

Rafał Gamza

22

 

Szymon Stryczek

23

Zespół Szkół Nr 4

Julia Kaczmarczyk

24

 

Dorian Bajorek

25

 

Emilia Bronikowska

26

 

Justyna Lipus

27

 

Mateusz Gralak

28

 

Przemysław Fuchs

29

 

Alicja Piskorz

30

 

Adam Zając

31

 

Bartosz Steblok

32

 

Aleksandra Ostafińska

33

 

Hanna Janulek

34

 

Anna Szymura

35

 

Patrycja Matla

36

Zespół Szkół Nr 5

Małgorzata Sciseł

37

 

Aleksandra Ptak

38

 

Marcelina Wencel

39

 

Aleksandra Koperwas

40

 

Agnieszka Baluch

41

 

Aleksandra Skrabel

42

 

Paulina Dziurosz

43

Gimnazjum Nr 2

Radosław Szyk

44

 

Aleksandra Pietrek

45

 

Magdalena Smyczek

46

 

Aleksandra Koston

47

 

Aleksandra Lendzion

48

 

Katarzyna Matyjasik

49

Gimnazjum Nr 6

Paulina Oleś

50

 

Aleksandra Kaczor

51

Szkoła Podstawowa Nr 3

Bogusława Tlołka

52

 

Joanna Szymik

53

 

Maria Michalik

54

Szkoła Podstawowa Nr 8

Daniel Bartoszek

55

 

Natalia Malczyk

56

 

Magdalena Hysa

57

 

Alicja Pawlina

58

Szkoła Podstawowa w Książenicach

Marcin Kasperski

59

 

Julia Rewer

60

 

Julia Sulkowska

61

 

Agnieszka Poniewiera

62

Szkoła Podstawowa w Palowicach

Marta Sonek

63

 

Aleksandra Pater

64

 

Wiktoria Kampczyk

65

Szkoła Podstawowa w Przegędzy

Kamila Buchalik

66

 

Adrianna Kurpanik

67

 

Alina Trojniak

68

Szkoła Podstawowa w Stanowicach

Weronika Rudol

69

 

Kinga Masłowska

70

Szkoła Podstawowa w Szczejkowicach

Wiktoria Tomecka

 

Burmistrz złożył także gratulacje Julii Iskrze z ZS nr 3, zdobywczyni I miejsca w konkursie organizowanym przez prof. Jerzego Buzka pn. „Kreatywna pocztówka”.

 

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów i absolwentów ZS nr 3.

 

top_baner
do góry