Strona główna/Urząd/Aktualności/OPS i Seniorzy z Zameczku zapraszają na przedstawienia

OPS i Seniorzy z Zameczku zapraszają na przedstawienia

Aktualności 23 Kwietnia 2014

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach oraz grupa „Seniorów z Zameczku” realizują kolejny projekt socjalny. ,,Seniorzy z Zameczku zapraszają na przedstawienia” to działanie skierowane do wszystkich osób zainteresowanych teatrem.

 

Projekt składa się z dwóch etapów:

Pierwsze działanie pt. ,,Czyś jest starszak czy maluszek dziś zaprasza Cię Kopciuszek” skierowane było do dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. 11 i 14 kwietnia w CKE łącznie ok. 530 dzieci ze szkół i przedszkoli (Przedszkole nr 6, nr 7, nr 10, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa z Bełku i Szkoła Podstawowa z Książenic) miało okazję zobaczyć dwie popisowe sztuki teatralne w wykonaniu „Seniorów z Zameczku”. Dzieci były pod wrażeniem przedstawień, wspólnie z aktorami tańczyły na scenie, śpiewały, podziękowały także za przygotowane dla nich występy wręczając aktorom kwiaty.

 

Drugie działanie pt. ,,Seniorzy na scenie - czas rozpocząć przedstawienie'' skierowane jest do wszystkich zainteresowanych. W najbliższy czwartek (24.04) o godzinie 18.00 w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym, po raz kolejny będzie można podziwiać aktorów-seniorów na scenie. Wstęp na obie, prezentowane tego dnia, sztuki jest bezpłatny.

 

„Celem projektu ,,Seniorzy z Zameczku zapraszają na przedstawienia” jest nie tylko aktywizacja osób starszych. Działanie ma także umożliwić, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, kontakt ze sztuką w nowoczesnym budynku Centrum Kulturalno-Edukacyjnego. Wstęp na przedstawienia w wykonaniu seniorów jest wolny, co daje możliwość skorzystania z zaproszenia wszystkim, bez względu na zasobność portfela” - podkreślają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Grupa nieformalna ,,Seniorzy z Zameczku”, która od kilku lat działa w Punkcie Terenowym nr 2 OPS, już nie raz udowodniła, jak świetnie odnajduje się w nowych rolach społecznych. Powyższy projekt jest kolejnym wspólnym pomysłem seniorów oraz pracowników OPS-u.

 

 

Serdecznie zapraszamy: 24.04.2014r. o godzinie 18.00.

Seniorzy zaprezentują : „Czerwonego Kapturka – Dzielnica Las” oraz „Kopciuszka po Śląsku”.

 

Przedstawienie odbędzie się w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym, przy ul. 3 Maja 36a w Czerwionce-Leszczynach. Wstęp wolny.

 

do góry