Strona główna/Urząd/Aktualności/O kobiecie w Dniu Kobiet

O kobiecie w Dniu Kobiet

Aktualności 2 Marca 2010
MOK w Czerwionce-Leszczynach zaprasza na wystawę malarstwa Czesława Fojcika 

"O kobiecie w dniu kobiet", która odbędzie się 5 marca 2010 roku o godz.17.00.

Czesław Fojcik - mieszkaniec Czerwionki i pracownik MOK-u. Jego zamiłowaniem jest malarstwo. A decydujący temat sztuki stanowi dla niego Śląsk i przemysł górniczy.

Czesław Fojcik jest emerytowanym górnikiem, malarstwo fascynuje go od najmłodszych lat. Obecnie należy do Stowarzyszenia Malarzy Nieprofesjonalnych "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej. Jak sam podkreśla, interesuje go utrwalanie na płótnie urokliwych zakątków Śląska, w szczególności tych, w jakie obfituje Czerwionka-Leszczyny.

Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach kolekcjonerów w Polsce i za granicą. Przy okazji organizowanych wystaw artysta szczególna wagę przywiązuje do podkreślania swoich korzeni związanych z Czerwionką.

Czesław Fojcik jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich. Za serię portretów "Sztygar", "Śleper" i "Przodowy" zdobył główną nagrodę na XVII Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha.

W 2008 roku został wyróżniony statuetką "Karolinka" za wybitne zasługi w rozsławianiu i rozwoju Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Z okazji Dnia Kobiet Czesław Fojcik postanowił namalować i pokazać portrety kobiet.

Zapraszamy na wystawę.
do góry