Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowy spot akcji "Nie truj sąsiada!"

Nowy spot akcji "Nie truj sąsiada!"

Aktualności 22 Listopada 2017

W ramach kampanii „Gmina z (dobrą) energią” realizowanej przez Gminy należące do Subregionu Zachodniego województwa śląskiego, w tym Czerwionkę-Leszczyny, powstał kolejny spot reklamowy „Nie truj sąsiada”, którego głównym celem jest walka z przyzwoleniem społecznym na spalanie śmieci.

 

W ubiegłym roku olbrzymi sukces odniosła akcja „Nie truj sąsiada” o której donosiły media w całej Polsce, a spoty z udziałem Franciszka Pieczki oraz YouTubera Reziego notowały tysiące odsłon. W tym roku ofensywa „Nie truj sąsiada” wraca z udziałem Mariana Dziędziela, jednego z najbardziej wyrazistych polskich aktorów, wspieranego przez muzyków z zespołu Tabu. Zadymione podwórko, siekiera, i złowrogie słowa wypowiadane przez jednego z policjantów do kolegi: „Stary, czegoś takiego jeszcze nie widziałeś, żona zgłosiła…” – tak zaczyna się najnowszy spot promujący kampanię pod hasłem „Nie truj sąsiada!” Co dalej? „Siekiera w domu musi być”, odpowiada policjantowi postać kreowana przez Mariana Dziędziela.

 

Do akcji może włączyć się każdy. Jej mechanizm jest bardzo prosty – jeżeli Twój sąsiada nieustannie spala śmieci, dymi i truje wszystkich dookoła, wyraź swój sprzeciw wieszając na jego płocie, oknie czy bramie zawieszkę akcji „Nie truj sąsiada” – (pobierz i wydrukuj zawieszkę). Kampania „Nie truj sąsiada” została zainicjowana przez portal Planergia.pl, Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz 28 gmin i powiatów z terenu Województwa Śląskiego. Bardzo pozytywny odbiór akcji w całym kraju sprawił, iż w tym roku do wspólnych działań dołączają także gminy spoza Subregionu Zachodniego.

 

Samorządy biorące udział w projekcie „Gmina z (dobrą) energią” nie składają broni w walce z niską emisją. Dzięki wsparciu firmy Airly w większości gmin Subregionu Zachodniego zainstalowane zostały czujniki jakości powietrza, prowadzone są szkolenia dla samorządowców, liderów lokalnych i nauczycieli, a ponad 170 placówek edukacyjnych bierze aktywny udział w konkursie edukacji antysmogowej. Aby zapewnić mieszkańcom stały dostęp do informacji na temat niskiej emisji, efektywnego ogrzewania, odnawialnych źródeł energii oraz budownictwa energooszczędnego, we wszystkich gminach uruchomione zostały serwisy informacyjno-edukacyjne „Gmina z energią”, których integralną część stanowią materiały edukacyjne oraz narzędzia takie jak kalkulator efektywności czy poradnik efektywnego budownictwa.

 


 

 

do góry