Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowy projekt promocyjny: gmina w rajdzie Dakar!

Nowy projekt promocyjny: gmina w rajdzie Dakar!

Aktualności 1 Kwietnia 2011

Gmina Czerwionka-Leszczyny została beneficjentem nowego projektu unijnego dotyczącego działań promocyjnych.

"Zarząd Woj. Śląskiego stawiał na innowacyjność w promocji. Dlatego postanowiliśmy skorzystać z tej wyjątkowej szansy i opracować założenia zintegrowanych działań, na jakie nie zdecydował się jeszcze żaden samorząd" – wyjaśnia Krystyna Jasiczek, naczelnik wydziału rozwoju UGiM w Czerwionce-Leszczynach.


Bezprecedensowy projekt zapewnił Gminie pierwsze miejsce na liście urzędów miast objętych dofinansowaniem oraz dotację w wysokości 20 148 926, 14 zł.


Dzięki środkom gmina ... weźmie udział w przyszłorocznym rajdzie Dakar (dawniej Paryż- Dakar) wiodącym tym razem przez Amerykę Południową. Start zaplanowano w argentyńskim kurorcie Mar del Plata, a metę w stolicy Peru Limie.


"Brzmi zaskakująco? Być może – mówi burmistrz Wiesław Janiszewski. Udział w rajdzie zapewnia nam jednak nieograniczone wręcz możliwości promocyjne".


Biorąc udział w tak prestiżowej imprezie gmina uzyskuje ogromny pakiet medialny – transmisje telewizyjne i radiowe w stacjach wielu krajów świata, relacje z rajdu w gazetach i internecie.

"Realizujemy cele wizerunkowe, ale także liczymy na możliwość pozyskania inwestorów. W minionych latach braliśmy udział w międzynarodowych targach nieruchomości, jesteśmy przekonani, że udział w rajdzie także pozwoli nam dotrzeć do wielu potencjalnych inwestorów i komunikować o atrakcyjnej ofercie gminy" – dodaje K. Jasiczek.

Ponieważ udział w rajdzie jest niezwykłym wyczynem, ekipa rozpoczęła już przygotowania. Najtrudniejszej roli kierowcy podjął się skarbnik gminy – Zbigniew Wojtyło. Będzie kierował znaną w Czerwionce-Leszczynach (i nie tylko) białą skodą felicja, która zostanie obrandowana w logotyp gminy, adres strony internetowej i wymagane przez UE znaki informujące o dofinansowaniu działania ze środków unijnych.

Ekipę techniczną stanowi kierownictwo Urzędu – grupa ćwiczy już szybkie starty i sprawną wymianę części samochodu na parkingu przy ul. Parkowej.


Zapytaliśmy skarbnika gminy o przygotowania do tak trudnej trasy:

 

 
 
"Ćwiczymy poza godzinami pracy, żeby nie przeszkadzać w sprawnym funkcjonowaniu urzędu - wyjaśnia burmistrz Janiszewski. - Udział w wydarzeniu traktujemy także ambicjonalnie, to oczywiste, że chcemy ukończyć rajd".
Ekipa na bieżąco konsultuje przygotowania do imprezy z wieloma ekspertami m.in. Krzysztofem Hołowczycem i Martyną Wojciechowską, która w 2002 roku, ku zaskoczeniu wszystkich wzięła udział w rajdzie i ukończyła go.

Gmina zwraca się także z zaproszeniem do mieszkańców – możecie Państwo dołączyć do ekipy reprezentującej Czerwionkę-Leszczyny podczas rajdu i wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.
Zainteresowani mogą zgłaszać się 1.04.2011 r. pod numerem telefonu:+48 694441222 lub mailowo na adres:rzecznik.prasowy@czerwionka-leszczyny.com.plrgim.n@czerwionka-leszczyny.com.pl .
  
Wymagania:
 
  • prawo jazdy poparte praktyką
  • doskonała koncentracja
  • odporność na stres
 
 
Chętni do udziału w imprezie poddani zostaną także jazdom testowym w samochodzie skoda felicja.
 
 
                   Polecamy także materiał telewizyjny poświęcony przygotowaniom do rajdu:
 
 
                                              http://telewizjatvt.pl/raport/2011-04-01/4163
 
do góry