Strona główna/Urząd/Aktualności/Noworoczne spotkanie seniorów w Palowicach

Noworoczne spotkanie seniorów w Palowicach

Aktualności 18 Stycznia 2018

Wczoraj w Palowicach odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie seniorów. Było ono okazją do złożenia życzeń bożonarodzeniowych oraz noworocznych.

 

Wspólne kolędowanie rozpoczęło się od mszy świętej w intencji seniorów, odprawionej przez księdza proboszcza palowickiej parafii Piotra Siemianowskiego. Następnie, w Restauracji „Palowiczanka” rozpoczęło się wspólne kolędowanie, do którego zachęcił wszystkich Prezes Akcji Katolickiej w Palowicach Leszek Rasek.

 

„Spotkania noworoczne są okazją do życzeń, ale również podziękowań za miniony rok. Chcę podziękować Wam za wszystko co robicie dla Czerwionki-Leszczyn, dla lokalnej społeczności. Niezwykle ważna w osiąganiu konkretnych celów jest wiedza osób posiadających duże doświadczenie życiowe – dziękuję, że we wszystkich podejmowanych inicjatywach chcecie się nim dzielić z młodym pokoleniem” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, zwracając się do seniorów. Złożył również podziękowania na ręce wszystkich, którzy co roku włączają się w organizację noworocznego spotkania mieszkańców. Do życzeń i podziękowań Burmistrza przyłączył się Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, który podkreślił, że nadchodzący rok również dla Palowic będzie obfitował w ważne i potrzebne przedsięwzięcia. Wśród nich wymienił m.in. rozpoczętą w ubiegłym roku termomodernizację Szkoły Podstawowej w Palowicach oraz zaplanowaną budowę sali gimnastycznej.

 

Jak podkreślali organizatorzy, noworoczne spotkanie seniorów w Palowicach ma już około dwudziestoletnią tradycję i co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

top_baner
do góry