Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowoczesne place zabaw na terenie Gminy

Nowoczesne place zabaw na terenie Gminy

Aktualności 29 Października 2009

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny podpisał w Katowicach umowę dotyczącą przyznania naszej gminie środków finansowych przeznaczonych na budowę 6 nowoczesnych placów zabaw.

Umowa jest efektem wdrażanego przez UGiM programu inwestycyjnego "Gmina dzieciom – budowa miejsc wypoczynku i rekreacji w Czerwionce-Leszczynach". Są to zadania na lata 2009 -2010. Łączne nakłady finansowe przeznaczone na ten cel wynoszą ponad 660 000 zł.

Umowa zawarta pomiędzy Samorządem Województwa Śląskiego a Gminą Czerwionka-Leszczyny dotyczy przyznania pomocy finansowej w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi (PROW 2007-2013). UGiM otrzymał dofinansowanie w kwocie 336 002 zł. Inwestycja obejmuje budowę 6 nowych placów zabaw. Prace związane z realizacją zadania mają zakończyć się w sierpniu 2010 roku.

Obiekty zostaną zlokalizowane w Stanowicach, Przegędzy, Książenicach, Czuchowie, Szczejkowicach i Palowicach. Budowa jednego nowoczesnego placu zabaw pochłonie około 100 000 zł. Wszystkie obiekty z pewnością będą już w przyszłym roku służyć mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn, a przy tym staną się wizytówką naszej gminy. Zgodnie z założeniami place zabaw mają być kompleksowe, różnorodne, bezpieczne, atrakcyjne i trwałe na działanie czynników atmosfertycznych. Wszystkie sprzęty zabawowe wykonane zostaną z litego drzewa.

 

Przykładowe wyposażenie nowoczesnego placu zabaw:

do góry