Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowe urządzenia zabawowe w Leszczynach

Nowe urządzenia zabawowe w Leszczynach

Aktualności 18 Lipca 2011

Klika dni temu informowaliśmy o powstających na terenie gminy kolejnych placach zabaw. Wielofunkcyjne urządzenia zabawowe w miniony piątek zamontowane zostały także na terenie parku leśnego w Leszczynach. 

Nowość od razu przypadły do gustu dzieciom i stały się najbardziej atrakcyjnymi miejscami zabawy.

"Rada Dzielnicy Leszczyny Osiedle od kilku lat przekazuje środki będące do jej dyspozycji na doposażenie parku" – wyjaśnia Artur Szwed, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Leszczyny Osiedle. 

Dzięki temu, z każdym rokiem park się zmienia, wzbogaca się jego infrastruktura, oddawana do użytku mieszkańców. Zakupione zostały już huśtawki, karuzele, tzw. sprężynowce, stoły do gry w szachy, warcaby i chińczyka. Pod koniec sierpnia 2010 roku na terenie parku powstał także nietypowy klub fitness pod gołym niebem. Każdy może bezpłatnie skorzystać tu z rowerków, urządzeń do ćwiczenia mięśni bioder, brzucha czy ramion.           A chętnych nie brakuje. 

"W tym roku, kontynuując inicjatywę zagospodarowania parku, zakupiliśmy sprawnościowy zestaw przeplotni ze ścianką wspinaczkową i małą drabinkę dla młodszych dzieci. Całość kosztowała 14 900 zł. Staramy się dbać o park, tak, by mógł stanowić atrakcyjne miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Kilka lat temu postanowiliśmy nie przekazywać wszystkich środków, które otrzymuje rada dzielnicy na chodniki czy drogi, podjęliśmy decyzję, aby zagospodarować i ożywić park służący wszystkim mieszkańcom. Mamy śmiałe plany związane z tym miejscem i staramy się je realizować" – podkreśla A. Szwed.

Nowy zestaw sprawnościowy składa się z półokrągłej ściany z uchwytami, siatki wspinaczkowej, drabinki, elementów obrotowych oraz "bocianiego gniazda" umieszczonego na szczycie. Nic dziwnego, że dzieci chętnie próbują na nim swoich sił.

Więcej na temat powstających placów zabaw:

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1468&cntnt01returnid=15


do góry