Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowe mieszkania socjalne

Nowe mieszkania socjalne

Aktualności 7 Stycznia 2011

Gmina kończy budowę nowego budynku socjalnego przy ul. Polnej w Leszczynach.

Dwanaście mieszkań zostanie udostępnionych już na początku kwietnia.

Swój nowy dom znajdzie tam m.in. pani Ewa Wyporska, która mieszka w tej chwili w budynku socjalnym przy ul. Miarki w Leszczynach. Kobieta nie kryje wzruszenia na widok swojego nowego domu. 

"Z pewnością będę mieszkać w dużo lepszych warunkach niż dotychczas. Najbardziej cieszy mnie piękne otoczenie zieleni i spokojna okolica. To będzie dla mnie najważniejsza odmiana. Jestem pewna, że wraz z przeprowadzką na korzyść zmieni się całe moje życie".

Nowy obiekt składa się z 12 mieszkań. Został zaprojektowany w sposób, który ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowania, a zarazem sprawić, aby mieszkańcy czuli się odpowiedzialni za swoje mieszkania. 

"Budynek powstał z myślą o osobach, które po prostu będą o niego dbać- mówi nadzorujący prace dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach , Marian Uherek. Swój nowy dom znajdą tam osoby ubogie, ale jak podkreśla M.Uherek nieposiadające konfliktów z prawem i których zachowanie nie będzie uciążliwe dla otoczenia.

Budowa mieszkań socjalnych jest jednym z obowiązków gminy. "Jesteśmy jednak przeciwnikami kumulowania w jednym punkcie miasta wszystkich mieszkań socjalnych. Skupienie w jednym miejscu osób z różnymi problemami może te problemy, niestety, pogłębić" – wyjaśniają pracownicy OPS w Czerwionce-Leszczynach. 

Odseparowanie od innych problemów, stworzenie dobrych warunków mieszkaniowych ma być szansą dla rodzin, głównie tych z dziećmi, które przy ul. Polnej znajdą swój nowy dom.

Już na etapie koncepcji budowy obiektu, gmina szukała wiec najlepszego rozwiązania. 

do góry