Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowe ławeczki w prezencie dla szkoły

Nowe ławeczki w prezencie dla szkoły

Aktualności 27 Czerwca 2015

Wraz z nadejściem ciepłej, słonecznej pogody, nauczyciele i uczniowie szkół w czasie przerw i zajęć świetlicowych, spędzają czas na podwórku. Szkoła Podstawowa nr 8, dzięki współpracy z Kołem Łowieckim „Szarak”, wzbogaciła się o kilka nowych ławeczek. Estetyczne i funkcjonalne świetnie się sprawdziły jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego.

 

W czasie jednego ze spotkań Rady Pedagogicznej pojawił się pomysł, aby na terenie obejścia szkoły zamontować ławeczki. Z pomocą przyszli przedstawiciele Koła Łowieckiego „SZARAK” z Dębieńska. „Życzliwi Panowie Łowczy: Piotr Kus i Jan Pacuła szybko podjęli się wykonania ławeczek. Zakupili i odpowiednio przygotowali drzewo potrzebne do ich wykonania. Resztę prac wykonał nasz szkolny pan konserwator. Obecnie nowe trzy solidne ławy, specjalnie zabezpieczone, służą podczas słonecznej pogody wszystkim chętnym w trakcie przerw, a także lekcji odbywających się na świeżym powietrzu” - wyjaśnia dyrektor SP nr 8 Aleksander Pyszny.

W dalszych planach jest wykonie jeszcze jednej takiej ławy. „W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy Kołu Łowieckiemu „SZARAK” oraz Panom Łowczym za miłą niespodziankę i tak użyteczny prezent” - dodaje A. Pyszny.

do góry