Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowe, estetyczne wiaty śmietnikowe na terenie osiedla familoków

Nowe, estetyczne wiaty śmietnikowe na terenie osiedla familoków

Aktualności 24 Marca 2015

W ramach projektu rewitalizacji zabytkowego osiedla familoków, dofinansowanego z puli środków unijnych, rozpoczęto budowę wiat śmietnikowych. Nowe, estetyczne miejsca składowania odpadów przyczynią się do poprawy estetyki osiedla. Zadbano, aby dobrze wpisały się w architekturę przestrzeni tej części miasta.

 

 

Na terenie zabytkowego osiedla patronackiego kopalni „Dębieńsko” w dzielnicy Czerwionka powstaje obecnie 12 wiat śmietnikowych: 4 wiaty podwójne o wymiarach 3,0 m x 6,0 m przy ul. Słowackiego, - 2 wiaty poczwórne o wymiarach 6,0 m x 6,0 m przy ul. Słowackiego, - 2 wiaty poczwórne o wymiarach 6,0 m x 6,0 m przy ul. Hallera, - 4 wiaty pojedyncze o wymiarach 3,0 m x 3,0 m przy ul. Mickiewicza.

„Każda z wiat posadowiona jest na fundamencie betonowym. Ściany i słupy murowane są z cegły klinkierowej porowatej. Słupy zwieńczone wieńcem żelbetowym. Całość przykryta dachem o konstrukcji drewnianej z pokryciem z blacho-dachówki. Przestrzenie pomiędzy boksami, jak i ściany wypełnione są konstrukcją metalową z blachy ocynkowanej. Do każdej z wiat wykonywane są także wygodne dojścia z kostki brukowej” - wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg i Służb Komunalnych, nadzorujący inwestycję.

 

Wartość prac wynosi ok. 350 tys. zł.

 

Przypomnijmy, że to jeden z ostatnich elementów rewitalizacji przestrzeni miejskiej na terenie zabytkowego osiedla familoków. W ubiegłym roku utworzono m.in. plac rekreacyjno-wypoczynkowy - zamontowano ławeczki, przeprowadzono nasadzenia zieleni, utworzono skatepark, zamontowano także urządzenia siłowni pod chmurką oraz stoły do gry w tenisa stołowego. Wiosną uruchomiona zostanie fontanna.

 

Wiele osób docenia pozytywne zmiany i chętnie przebywa przestrzeni miejskiej, korzystając z dostępnych udogodnień. Niestety, częstym zjawiskiem w naszej gminie są też akty wandalizmu, które negatywnie wpływają na wizerunek Czerwionki-Leszczyn.

 

Apelujemy do mieszkańców o troskę o wspólne dobro, jakim jest przestrzeń miejska, bądźmy świadomi cudzej, ale również - wspólnej własności. Dbajmy o porządek, cieszmy się terenami zielonymi, coraz lepszą infrastrukturą, ale nie pozostawajmy obojętni na chuligańskie wybryki. Pamiętajmy, że za tego typu zachowania, - dewastacje placów zabaw, wiat przystankowych, ławek, koszy na śmieci, znaków drogowych - płacimy wszyscy z naszego wspólnego budżetu.Działajmy wspólnie – interweniujmy!

Wystarczy anonimowe zgłoszenie.
Telefony: Straż Miejska - 986, 32/ 4311 928, Policja - 997.

 

 

do góry