Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowa strona miasta i jej bohaterowie

Nowa strona miasta i jej bohaterowie

Aktualności 4 Grudnia 2013

Jak wcześniej informowaliśmy, od października pod adresem www.czerwionka-leszczyny.pl internauci mają okazję zobaczyć nową wizytówkę miasta i gminy. Strona powstała dla mieszkańców i wspólnie z nimi. Po raz kolejny w działania promocyjne miejscowości włączono osoby związane z Czerwionką-Leszczynami. Efekty ich pracy poznamy niebawem.Wdrożeniu serwisu towarzyszył konkurs „Kto zostanie nową twarzą Czerwionki-Leszczyn”. Na podstawie zgłoszeń wyłoniono grono nowych bohaterów. Są różni, tak jak różni są mieszkańcy naszej gminy – dzieli ich wiek, zainteresowania, temperament, ale łączy - wspólna miejscowość, do której czują sympatię. Już niebawem nowe twarze miasta pojawią się na banerach zamieszczonych w serwisie internetowym miejscowości.

Niezwykle pogodni, autentyczni, naturalni mieszkańcy gminy będą promować swoją miejscowość, a przy okazji zachęcać do włączenia się w życie Czerwionki-Leszczyn w internecie.

Nowa strona przyniosła nowe funkcjonalności umożliwiające większą aktywność mieszkańców, uprościła także formy kontaktu z pracownikami urzędu oraz jego kierownictwem. Poprzez moduł „Moja strona miasta” można opowiedzieć o ważnych dla mieszkańców sprawach. Można także dodać informacje, które zostaną zamieszczone na nowej stronie w odpowiedniej zakładce. „Zadaj pytanie burmistrzowi” to szansa na szybką informację on-line. Jeśli mają Państwo pytania bądź wątpliwości w zakresie spraw związanych z działalnością Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, zachęcamy do skorzystania z formularza zawartego na tej podstronie.W miony piątek piątka bohaterów – mieszkańców uczestniczyła w sesji fotograficznej w Metawerke Studio w Bytomu. Fotograf Krzysztof Chrobak wykonał zdjęcia, które wykorzystane zostaną do przygotowania materiałów promocyjnych gminy.

W działaniach uczestniczył Zbigniew Woźnica z Czerwionki. Pan Zbyszek zgłosił się do udziału w konkursie i napisał :”Czerwionka jest mi bliska od ponad 30 lat. Tutaj się wychowałem, w pamięci mając barwne chwile radosnego dzieciństwa wśród tętniących życiem zabytkowych familoków. Na ulicy Mickiewicza wychował się ojciec. Chodziłem do Przedszkola nr 6 "Pod Jarzębiną", gdzie pracowała mama. Z mieszkania na drugim piętrze bloku przy ulicy Wolności, rozciąga się widok osiedla ceglanych domów, a po drugiej stronie mam panoramę Tamy”.  I dodaje – „Wysłałem zdjęcie pod wypływem impulsu, ale jestem dumny ze swojej miejscowości. Odkrywam  nasze „złoża sukcesu”, bo wiele się zmienia tu na korzyść. Osoby, które po latach wracają do Czerwionki-Leszczyn są pozytywnie zaskoczone tymi zmianami”.

W sesji uczestniczyła także Marta Malorny z Bełku. Do udziału w wydarzeniu namówił ją brat „To była dla mnie całkiem nowa przygoda. Wychowuję dwuletnią córeczkę, nie pracuję, więc pomyślałam : dlaczego nie spróbować czegoś innego i zaskakującego?”.

Iwona Szura  z Czuchowa, promienna i pełna energii przyznaje, że w ostatnim czasie rozpoczęła wiele rzeczy w życiu od nowa. Dałam się namówić na udział w sesji moim koleżankom z Koła Gospodyń Wiejskich w Czuchowie. To było świetne przeżycie.

Czesław Fojcik, już od dawna świetnie sprawdza się w roli ambasadora Czerwionki-Leszczyn. Znany malarz, który ukochał swoją miejscowość i to właśnie jej zakątki najczęściej portretuje. Tym razem doskonale sprawdził się przed aparatem fotograficznym.

Urok, wdzięk, poczucie humoru, pasję i żywiołowość ma ostania nasza bohaterka – Martyna Baryś. Mieszkanka Czerwionki, uczennica drugiej klasy LO, marzy o studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Aktorstwo i śpiew to jej pasje. Ma się przekonanie, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

„Podczas sesji zdjęciowej panowała niesamowita atmosfera. Pracowało się fantastycznie z gronem wspaniałych ludźmi. To wielka przygoda i cudowne doświadczenie. Dziękuję za propozycję, to przyjemność móc promować Czerwionkę-Leszczyny” - komentuje swój udział w wydarzeniu.

Już w najbliższy piątek do udziału w kampanii promocyjnej dołączy szóstka dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Maluchy także wezmą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej.

A efekty pracy naszych mieszkańców przedstawimy w najbliższym czasie.

top_baner
do góry