Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowa przestrzeń dla rozwijania talentów uczniów

Nowa przestrzeń dla rozwijania talentów uczniów

Aktualności 11 Września 2015

Gruntowny remont przeszły sale - gimnastyczna i korekcyjna przy Szkole Podstawowej nr 3 w Leszczynach. W czasie wakacji na teren obiektu weszły ekipy remontowe, wszystko po to, aby w nowym roku szkolnym uczniowie mogli korzystać z miejsca, które spełni ich oczekiwania i pozwoli rozwijać talenty sportowe.

 

W ramach zadania przeprowadzono rozbiórkę istniejącego parkietu oraz konstrukcji podłogi, wykonano nową drewnianą podłogę sportową, zamontowano nowe urządzenia sportowe, wymieniono obudowy grzejników, wykonano posadzki z płytek ceramicznych na schodach i na korytarzu, wymieniono oprawy oświetleniowe w salce korekcyjnej, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, odnowiono elewację segmentu sali gimnastycznej i odmalowano ściany.

Zadanie kosztowało około 360 tys. złotych.

 

Przypomnijmy, że do dyspozycji uczniów jest także sąsiadujące ze szkołą wielofunkcyjne boisko Orlik, maluchy uwielbiają także spędzać czas na rozległym, nowoczesnym placu zabaw znajdującym się na terenie placówki.

 

Według planów, w przyszłym roku duże inwestycje czekają Zespół Szkół nr 1 w dzielnicy Leszczyny. Dzięki nadbudowie tarasu w szkole mają powstać dwie dodatkowe sale lekcyjne oraz nowe, dogodne miejsce dla biblioteki szkolnej. Placówka wzbogaci się także o wielofunkcyjne boisko sportowe. Dla obu zadań już przygotowywana jest dokumentacja projektowa.

 

 

 

do góry