Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowa oferta na placu rekreacyjnym

Nowa oferta na placu rekreacyjnym

Aktualności 28 Września 2015

Hotspot i nowy plac zabaw – oto dwie nowości, które czekają na odwiedzających plac rekreacyjny na terenie zabytkowego osiedla patronackiego kopalni „Dębieńsko”.

 

Od kilku dni na terenie placu można bezpłatnie skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. To pierwsze tego typu miejsce udostępnione dla mieszkańców Gminy i Miasta.

Zakończono także montaż nowych urządzeń zabawowych na terenie placu. Gmina - zgodnie z obowiązującymi procedurami - czeka obecnie na pozwolenie na użytkowanie obiektów.

 

Do tej pory odwiedzający mogli skorzystać ze skate parku, siłowni pod chmurką, stołów do gry w tenisa stołowego, pól do gry w szachy i warcaby, odpocząć na ławeczkach przy fontannie. Kompleksową ofertę rekreacyjną uzupełnia teraz plac zabaw. Na najmłodszych czekać tu będzie sporo wrażeń. Przestrzenne urządzenia mają przenieść dzieci w pełen kolorów świat fantazji. Czeka więc na nie wspinaczkowa przygoda - urządzenia wspinaczkowe wyposażone są między innymi w przestrzenne skałki do wspinaczki, mosty linowe, siatki wspinaczkowe czy zjeżdżalnie.

Emocje zapewni także statek pirata - zestaw składa się między innymi z przeplotni, zjeżdżalni, lin, podestów, ścianek wspinaczkowych, wieży i in. Są też huśtawki i ławeczki.

Oprócz kreatywnych zabaw, rozwijających umysły małych użytkowników, na zastosowanych urządzeniach sprawnościowych można także wykonywać ćwiczenia fizyczne.

Wybrane i zamontowane urządzenia zabawowe pozwalają więc na połączenie kilku ważnych dla rozwoju dzieci funkcji, na stosunkowo niewielkiej powierzchni placu.

 

do góry