Strona główna/Urząd/Aktualności/Nordic walking w Bełku – projekt Ośrodka Pomocy Społecznej

Nordic walking w Bełku – projekt Ośrodka Pomocy Społecznej

Aktualności 19 Października 2012

Od lipca do października br. na terenie sołectwa Bełk, realizowano projekt socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach pt. "Idziemy razem" - poznajemy technikę chodzenia z kijkami.

"Działania projektu skierowane były do mieszkańców Bełku bez względu na wiek. Rekrutacja odbyła się błyskawicznie, udało nam się zaangażować wielu chętnych. Co wtorek pokonywaliśmy 7-10 km. Chodząc terenami leśnymi Bełku, Palowic i Szczejkowic wspaniale się relaksowaliśmy" – relacjonuje Katarzyna Szwan, koordynatorka projektu. Wspólne marsze odbywały się pod czujnym okiem instruktora nordic walking – Sławomira Palucha z MOSiR-u.

Kilkunastoosobową grupę nowych entuzjastów nordic walking utworzyły osoby w wieku od 18 do 60 lat.

"Wspólne treningi i czas, często spędzany na wesoło, pozwoliły nie tylko na realizację podstawowych założeń projektu, ale również na prawdziwą integrację pokoleniową" – dodaje K. Szwan.

2 października br. odbyło się ostatnie spotkanie projektowe uczestników, na którym wręczono wszystkim uczestnikom podziękowania za udział w projekcie oraz skierowano do nich słowa zachęty do kontynuacji tej formy wypoczynku.

Jak zapewniały uczestniczki – Irena Adamiec i Danuta Zgoll – przed kolejnymi wyprawami z kijkami nie odstraszy ich ani jesienna słota, ani mroźna zima.

do góry