Strona główna/Urząd/Aktualności/Nocny maraton szachowy

Nocny maraton szachowy

Aktualności 13 Grudnia 2010

W absolutnej ciszy przerwanej tylko włączaniem zegara szachowego odbywały się rozgrywki "I Barbórkowego Nocnego Maratonu Szachowego Karbonia 2010". Maraton rozpoczął się o godz. 20.00 w piątek, a zakończył w sobotę o godz. 7.00 rano.

I mimo, że partiom gier towarzyszyło kompletne milczenie charakterystyczne dla tego rodzaju zawodów, przez wszystkie godziny na twarzach uczestników rozgrywek można było zobaczyć ogromne emocje.

Celem maratonu była popularyzacja gry w szachy, integracja środowiska zawodników szachowych z terenu naszej gminy z zawodnikami innych klubów szachowych oraz promocja Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 47 zawodników. "Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, bo na naszą propozycję odpowiedzieli gracze nie tylko z Czerwionki-Leszczyn, ale również z Gliwic, Rybnika, Pszczyny, Grodziska Mazowieckiego, Kluczborka, Lubska czy Poznania – mówiła Monika Gonsior, pomysłodawczyni turnieju, mistrzyni szachowa z naszej gminy. - Co ciekawe, przyjechała również reprezentacja z Ukrainy".

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 35 rund w partiach błyskawicznych. Nad poprawnością przebiegu maratonu czuwał arbiter szachowy Hieronim Halamus.

Dla wszystkich przygotowano gorący posiłek oraz napoje. Organizatorzy zadbali także o to, aby żaden z uczestników nie opuścił zawodów bez nagrody.

"Przygotowaliśmy nagrody od pierwszego do szóstego miejsca. Ponieważ zazwyczaj w szachach prym wiodą mężczyźni, mamy także nagrody dla trzech najlepszych kobiet – wyjaśniała koordynatorka turnieju Izabela Malik. - Są tez specjalne upominki dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, a także nagrody za  udział w turnieju".

Uczestnicy maratonu dziękowali za gościnność i z uśmiechem dopytywali o możliwość zorganizowania wydarzenia także w przyszłym roku.

Wyniki:

I miejsce: Vitali Koziak z Ukrainy

II miejsce: Rafał Tymrakiewicz z Rybnika

III miejsce: Marcin Wałach z Rybnika

IV miejsce: Adrian Kastelik z Orzesza

V miejsce: Grzegorz Słabek z Krakowa

VI miejsce: Janusz Sroka z GliwicI kobieta: Jolanta Guzik z Jaworzna

II kobieta: Monika Gonsior z Czerwionki-Leszczyn

III kobieta: Justyna Michalak z Ćwiklic


Najmłodszy uczestnik: Adam Lisowski z Chwałowic

Najstarszy uczestnik: Jan Szopa ze Stanowic

Najlepszy junior z Czerwionki-Leszczyn: Dominik Gonsior

Najlepszy senior z Czerwionki-Leszczyn: Wojciech Waruga

"Bardzo się cieszymy, że w organizację wydarzenia włączyła się firma NWR Karbonia, która jest głównym sponsorem nagród" – dodał Marek Paluch, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Czerwionka Centrum.


Nagrody dla laureatów i uczestników turnieju przekazali także:

hurtownia zabawek Marsel, sklep "Lewiatan" z Bełku, firma "Avans- Tomsat" Tomasza Witka, sklep "ABC" Romana Cymorka oraz Damian Grabowski.

top_baner
do góry