Strona główna/Urząd/Aktualności/Niezwykłe zawody na wzgórzu Ramża

Niezwykłe zawody na wzgórzu Ramża

Aktualności 13 Marca 2018
W dniu 10 marca na wzgórzu Ramża odbył się jeden z etapów Rajdu Wilczy – odcinek specjalny biegu na orientację w terenie.
 
Zawodnicy po etapie rowerowym mieli do pokonania ok 6 km. z mapą w rękach. Ich celem było odnalezienie 8 lub 3 punktów ukrytych w terenie (ilość punktów zależała od kategorii, w której wystąpili zawodnicy). Po przybyciu na miejsce zawodnicy mieli do wykonywania zadanie specjalne, polegające na ułożeniu obrazka z różnych figur geometrycznych nie widząc go wcześniej. Przez start i metę przewinęło się ponad 140 zawodników, którzy po tym odcinku rowerami udali się na dalsze etapy rajdu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na hali sportowej w Żorach.
Głównym organizatorem rajdu było stowarzyszenie Aktywności Lokalnej EVENTYR z Żor, zaś współorganizatorem  Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk wraz z Miejskim Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach.
 
Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji etapu specjalnego wolontariuszom Joli, Jessice, Kamili, Dawidowi, Grzegorzowi, Michałowi i Leszkowi.
 
Szczegółowe wyniki Rajdu Wilczy znajdziecie na stronie: eventyrteam.pl lub na https://www.facebook.com/RajdWilczy/
 
 
do góry