Strona główna/Urząd/Aktualności/Niezapomniane wakacje w Placówkach Wsparcia Dziennego

Niezapomniane wakacje w Placówkach Wsparcia Dziennego

Aktualności 7 Września 2015

Pełne pomysłów, nowych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń – takie były wakacje w Placówkach Wsparcia Dziennego w Czerwionce i Leszczynach, działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej.

 

Placówka jest dla wychowanków drugim domem – tutaj odnajdują wsparcie, uwagę, poczucie bezpieczeństwa, mają także okazję rozwijać swoje pasje i umiejętności. Wychowawcy dołożyli starań, aby oferta placówki na czas wakacji była pełna niezapomnianych wrażeń.

„Muzyczne talenty dzieci mogły rozwijać poprzez wspólne zabawy „karaoke”, zdolności manualne kształcić poprzez zajęcia lub konkursy plastyczno-techniczne z wykorzystaniem różnorodnych metod. Czas wakacji powinien być okresem aktywnego wypoczynku. Aby zadbać o kondycję i zdrowie naszych wychowanków, organizowaliśmy wycieczki na baseny oraz wyjazdy nad Jezioro Pławniowickie. W placówce odbywało się wiele zajęć ruchowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu. We wspomnieniach naszych wychowanków z pewnością znajdą się także wspólne chwile przy grillu, śmiechy, żarty, gry i zabawy” - wyjaśnia Iwona Elmaghraby, kierownik placówki w Leszczynach.

Ale lato to także czas na odpoczynek i lenistwo. Nie zabrakło więc relaksu przed telewizorem – wychowankowie wspólnie z wychowawcami oglądali filmy i bajki. W placówce organizowano także zajęcia profilaktyczne, dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw w okresie wakacji, higieny, współczesnych zagrożeń, a także zajęcia profilaktyczne w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

W ramach otrzymanego wsparcia z Fundacji Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły, w placówce zorganizowano wiele atrakcyjnych wycieczek m.in. wyjazd do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, wyjazd do Parku Wodnego „Aquadrom” w Rudzie Śląskiej, wycieczkę do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, do Parku Zoologicznego we Wrocławiu, a także do kina na film pt. ”Mały Książę”.

 Wakacje to także czas dalekich podróży. „Nasi wychowankowie mają mnóstwo marzeń związanych z wyjazdami w różne, ciekawe zakątki świata. Dlatego też zorganizowaliśmy dla nich konkurs plastyczny pt. „Dookoła świata”. Zabawa pozwoliła chociaż na chwile przenieść się w obce kraje. Zadaniem drużyn było przedstawienie w formie plakatu atrakcji wylosowanego przez siebie kraju. Na zwycięzców czekały nagrody, które wręczyła Pani Dorota Konarska – członek zarządu Fundacji Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły” - podsumowuje Iwona Elmaghraby, a wychowankowie placówki zapewniają, że to były ich niezapomniane wakacje.

 

do góry