Strona główna/Urząd/Aktualności/Niech nas ogarnia - moda na czytanie!

Niech nas ogarnia - moda na czytanie!

Aktualności 5 Czerwca 2013

Tradycją  ZS 3 są  spotkania miłośników czytania odbywające się   w ramach  konkursu czytelniczego i akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Wczoraj, już po raz dwunasty, placówka ta zorganizowała międzyszkolny konkurs czytelniczy.

"Konkurs organizowany w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy znaczna liczba uczniów, którzy przybyli dziś do naszej szkoły" - witała zebranych dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak.

W literackich zmaganiach  wzięło udział łącznie 30 uczniów - z ZS1, ZS2, SP 3, SP 6, SP 8 SP Stanowice, SP Książenice G 2, i  ZS3 .

Tegoroczna  XII edycja Tygodnia Czytania  odbywa się  w Polsce pod hasłem "Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja!"

Przybyli do ZS 3 mogli przed rozpoczęciem wiedzowych potyczek podziwiać talenty artystyczne dzieci i młodzieży - w programie muzycznym wystąpiły: Kamila Strzyżewska, Magda Maćkowiak z III c, Klaudyna Siwek z kl IV,  z klasy II – Zosia Mrowiec i Weronika Uszczyk.

Klasa V b przygotowała inscenizację Lokomotywy J. Tuwima, ponieważ rok 2013 ogłoszony został rokiem Tuwima w Polsce. W roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica jego śmierci – zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza “Prośba" w “Kurierze Warszawskim".

Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora “Kwiatów polskich" stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku.

W konkursie wzięli udział  miłośnicy twórczości Małgorzaty Musierowicz, którzy zmierzyli się z wiedzą o jej najnowszych książkach – Sprężyna i Mc Dusia. Natomiast uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się podczas konkursu wiedzą z Hobbita Tolkiena.

Najlepsze w kategorii SP okazały się dziewczęta z SP 8 – Alicja Pawlina i Natalia Malczyk, natomiast wśród gimnazjalistów maksymalną liczbę punktów zdobyła Anna Tumułka z G 4. Uczniom gratulowali: zastępca burmistrza Andrzej Raudner oraz dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak.

Po zmaganiach konkursowych zaprezentowały się laureatki konkursów recytatorskich z klasy V b: Weronika Strzelczyk, Ania Wencel,  Martyna Żólkiewicz, Martyna Musiolik, Dominika Szłapka.

Konkurs prowadziły Klaudia Strzelczyk  i Paulina Jamiołkowska.

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli: Bogusławę Jankowską, Małgorzatę Pyszny we współpracy z Anną Jędrzejak, Mirosławą Albrecht i Urszulą Kretek.

 

do góry