Strona główna/Urząd/Aktualności/Nauczyciel Roku 2014

Nauczyciel Roku 2014

Aktualności 19 Listopada 2014

Nasza gmina poszczycić się może „Nauczycielem Roku 2014”. Andrzej Polok, mieszkaniec Szczejkowic, na co dzień pracujący w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie-Łące, został laureatem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz tygodnik „Głos Nauczycielski”.

 

Znaczącą dla Andrzeja Poloka okazała się liczba 13. Na 11 tys. zgłoszeń, znalazł się w gronie 13 laureatów, 13 edycji konkursu „Nauczyciel Roku”. Co jednak istotne, to właśnie A. Polok wrócił z finałowej gali – która miała miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie – z jednym z dwóch przyznanych wyróżnień „Nauczyciel Roku 2014”. Laureat nie ukrywa swego ogromnego wzruszenia i zaskoczenia. Uznanie dla pracy A. Poloka podkreślają jego współpracownicy, dyrektor placówki, a także wychowankowie. Zasługi wybitnego pedagoga docenili również redaktorzy programu „Dzień Dobry TVN”, w którym to gościł 12 listopada z racji przyznanego wyróżnienia.

„(…) pasjonat pracy z młodzieżą. Ma tyle pomysłów, że z ledwością nadąża z ich realizacją, a wszystko to robi dla naszych chłopców. Uczy ich metaloplastyki – to jego konik i pasja, którą zaraża swoich podopiecznych (…)” – czytamy na stronie internetowej Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich. Andrzej Polok to doświadczony pedagog z 40-letnim stażem pracy w oświacie. Osoba, która stara się pomóc swym podopiecznym wydobyć z nich jak najlepsze cechy i jednocześnie nauczyć ich niełatwej sztuki metaloplastyki, jak również zaszczepić w nich zamiłowanie do nauk humanistycznych – podopieczni A. Poloka to laureaci wielu prestiżowych konkursów.

 

do góry