Strona główna/Urząd/Aktualności/Nasiona dla Afryki. Zakończenie akcji w Przedszkolu nr 10

Nasiona dla Afryki. Zakończenie akcji w Przedszkolu nr 10

Aktualności 7 Marca 2013
W miniony wtorek Przedszkole nr 10 zakończyło akcję "Nasiona dla Afryki".
Przez kilkanaście dni do placówki można było przynosić nasiona marchwi, cebuli, fasoli, buraków i innych warzyw. Dzięki tej pomocy, w małej wiosce Mpanshya w Zambii powstanie ogród, w którym dzieci będą siały i pielęgnowały warzywa. Z tego, co wyrośnie w ogródku, przygotowywane zostaną posiłki.


"Nasze przedszkolaki przyniosły dla dzieci z Zambii aż 529 paczek nasion – podkreśla dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla. - Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebrane nasiona odlecą w niedługim czasie do Afryki. Zabiorą je wolontariusze z adopcji serca i dostarczą przedszkolakom w Mpanshya. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że tak wspaniały odzew nastąpił ze strony dzieci i ich rodziców".

Najwięcej paczek bo 88 przyniosły dzieci z gr. VII - "Murzynki", następnie - 87 z grupy II - " Kotki" oraz 78 z grupy IV – "Pracusie".
Zbieraniu nasionek towarzyszył cykl zajęć prowadzonych w grupach przedszkolnych dotyczący trudnej sytuacji afrykańskich dzieci.

"Wychowawczynie zapoznały dzieci z kontynentem Afryki oraz państwem do którego wysyłamy nasiona. Pokazaliśmy także zdjęcia z wioski Mpanshya - tamtejsze domy, przedszkole i miejsca, w których przebywają rówieśnicy naszych przedszkolaków" - dodaje G. Grochla.

Wykonane zdjęcia ze zbiórki nasion przedstawiające czerwieńskich przedszkolaków także zostaną przesłane do Afryki.
top_baner
do góry