Strona główna/Urząd/Aktualności/Napiszcie z nami przewodnik

Napiszcie z nami przewodnik

Aktualności 13 Stycznia 2017

Pracownicy UGiM planują wydanie wyjątkowego przewodnika pod roboczym jeszcze tytułem „Opowiemy Wam o Czerwionce-Leszczynach”. Promocyjny przewodnik ma składać się z propozycji spędzania  czasu wolnego z dzieckiem na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. A jego współautorami będą mieszkańcy i turyści.

 

„Przeprowadziliśmy już kilka projektów promocyjnych, do udziału w których angażowaliśmy dzieci i ich rodziców. Obserwujemy, że tego typu propozycje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nasi mieszkańcy poświęcają wiele czasu wolnego dzieciom i wnukom, odkrywając przy tym przed najmłodszymi uroki Czerwionki-Leszczyn. Odwiedzamy miejsca atrakcyjne przyrodniczo, zabytki, wspólnie uczestniczymy w wielu wydarzeniach organizowanych na terenie gminy. Chcielibyśmy więc zachęcić mieszkańców do przesyłania swoich opisów wycieczek po gminie, organizowanych z dzieckiem – wyjaśniają pracownicy UGiM - Jak wspólnie spędzacie czas, co się maluchom podoba, w jakich wydarzeniach, zajęciach uczestniczycie. Mają to być relacje z wycieczek, wydarzeń, które zarazem - dzięki odpowiedniemu opracowaniu w formie przewodnika – będą mogły stanowić inspirację dla innych. Dołożymy starań, aby było to możliwie obszerne wydawnictwo, prezentujące cały rok imprez, wydarzeń, małych i większych wycieczek na terenie naszej miejscowości”.

 

Serdecznie zachęcamy do przesyłania opisu wycieczki (jeśli to możliwe, zawierającym wskazówki dla turystów – skąd rozpoczynać, jak przebiega trasa, opis wrażeń i emocji dziecka, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie rady można dać kolejnym odwiedzającym) oraz zdjęć na adres

Na ten adres mailowy można również kierować dodatkowe pytania, dotyczące planowego przewodnika. 

 

do góry