Strona główna/Urząd/Aktualności/Napiszcie z nami przewodnik

Napiszcie z nami przewodnik

Aktualności 13 Stycznia 2017

Pracownicy UGiM planują wydanie wyjątkowego przewodnika pod roboczym jeszcze tytułem „Opowiemy Wam o Czerwionce-Leszczynach”. Promocyjny przewodnik ma składać się z propozycji spędzania  czasu wolnego z dzieckiem na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. A jego współautorami będą mieszkańcy i turyści.

 

„Przeprowadziliśmy już kilka projektów promocyjnych, do udziału w których angażowaliśmy dzieci i ich rodziców. Obserwujemy, że tego typu propozycje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nasi mieszkańcy poświęcają wiele czasu wolnego dzieciom i wnukom, odkrywając przy tym przed najmłodszymi uroki Czerwionki-Leszczyn. Odwiedzamy miejsca atrakcyjne przyrodniczo, zabytki, wspólnie uczestniczymy w wielu wydarzeniach organizowanych na terenie gminy. Chcielibyśmy więc zachęcić mieszkańców do przesyłania swoich opisów wycieczek po gminie, organizowanych z dzieckiem – wyjaśniają pracownicy UGiM - Jak wspólnie spędzacie czas, co się maluchom podoba, w jakich wydarzeniach, zajęciach uczestniczycie. Mają to być relacje z wycieczek, wydarzeń, które zarazem - dzięki odpowiedniemu opracowaniu w formie przewodnika – będą mogły stanowić inspirację dla innych. Dołożymy starań, aby było to możliwie obszerne wydawnictwo, prezentujące cały rok imprez, wydarzeń, małych i większych wycieczek na terenie naszej miejscowości”.

 

Serdecznie zachęcamy do przesyłania opisu wycieczki (jeśli to możliwe, zawierającym wskazówki dla turystów – skąd rozpoczynać, jak przebiega trasa, opis wrażeń i emocji dziecka, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie rady można dać kolejnym odwiedzającym) oraz zdjęć na adres

Na ten adres mailowy można również kierować dodatkowe pytania, dotyczące planowego przewodnika. 

 

top_baner
do góry