Strona główna/Urząd/Aktualności/Najlepsze działania proekologiczne w kraju. Przedszkole nr 10 w finale!

Najlepsze działania proekologiczne w kraju. Przedszkole nr 10 w finale!

Aktualności 20 Listopada 2013
Najlepsze działania proekologiczne w kraju dostrzeżone przez Fundację ARKA. W finałowym gronie trzydziestu najciekawszych inicjatyw znalazły się także działania podjęte przez Przedszkole nr 10 im. J. Tuwima w Czerwionce-Leszczynach. Gratulujemy i zachęcamy do wsparcia naszej placówki w głosowaniu internetowym!
 

Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. Wiosną tego roku w akcji pilotażowej wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży. Tuż przed kolejną edycją „Listów dla Ziemi” ruszył konkurs na najlepszą zrealizowaną inicjatywę proekologiczną.

Celem konkursu jest wyłonienie z finałowej trzydziestki - dziesięciu najbardziej aktywnych i pomysłowych w działaniach ekologicznych placówek oświatowych.

Aby oddać głos na P10 wystarczy kliknąć:

https://apps.facebook.com/listydlaziemi/?fb_source=search&ref=ts&fref=ts

 

Głosowanie odbywa się poprzez portal społecznościowy Facebook. Głosy można oddawać co 12 godzin, do 8 grudnia br.Zachęcamy do GŁOSOWANIA na najlepszą inicjatywę w ramach "LISTÓW DLA ZIEMI".„Dzieci z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach przygotowały całą listę ekodziałań i z zapałem je realizowały. Przedszkolaki segregowały śmieci do odpowiednich pojemników, poznały sposoby oszczędzania wody i prądu, a także dowiedziały się, jak można przetwarzać i ponownie wykorzystywać odpady. Założyły również kącik przyrody, w którym pięknie wyrosła im rzeżucha, posadziły także pomidory w przedszkolnym ogródku. W placówce odbyła się również Wiosenno-Ekologiczna Spartakiada Sportowa, podczas której dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych, śpiewały ekologiczne piosenki i wykonały grupowego ,,Ekoludka”, który pomaga im przestrzegać zasad ekologicznych!” - zachęca do głosowania Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10.

 

do góry